Aplikacja lavito
4,5/5
MEDI_SPA - Poznań Stare Miasto

MEDI_SPA

Źródlana 11a

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

BONJOUR Kosmetyka i Fryzjerstwo - Kraków Stare Miasto

BONJOUR Kosmetyka i Fryzjerstwo

Św. Filipa 11 lok. 2

Kraków Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

P.W. Atara - Poznań Stare Miasto

P.W. Atara

Szewska 9 lok. 3

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio 35 - Poznań Stare Miasto

Studio 35

Czarna Rola 35

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Yoga

Yoga

Yoga jest jednym z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej. Zajmuje się związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Znana jest już od stuleci. Ma pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i umysł. Obecnie w wielu miejscach są oferowane zajęcia z yogi.

Na czym polegają zajęcia z yogi?

Na początek musisz się zastanowić nad swoim stanem zdrowia, dowiedzieć się czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju ćwiczeń. Jeżeli chcemy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów to powinniśmy zdecydować się na dynamiczną yogę zwaną Ashtangą. Ta technika bardzo angażuje zarówno ciało, jak i umysł. Dla tych, którzy chcą się bardziej skupić na duchowym aspekcie przeznaczona jest Kundalini yoga. Polega ona głównie na medytacji i pracy z oddechem. Najpopularniejsza jest metoda Iyengara. Charakteryzuje się ona nauczaniem pozycji yogi, skupia się na ciele i jego ustawieniu.

Jakie efekty przynosi yoga?

Dzięki niej odzyskujemy harmonię w organizmie. Pomaga na zaburzenia i dolegliwości fizyczne wynikające z zaburzeń spowodowanych brakiem lub nadmiarem energii. Yoga relaksuje, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Nasz umysł staje się spokojny. Leczy bóle kręgosłupa, rozluźnia mięśnie, a także je wzmacnia. Poprawia dokrwienie mózgu, krążenie w naczyniach kręgosłupa. Dzięki yodze przywracana jest równowaga duszy i ciała, odzyskujemy spokój i dobre samopoczucie.

Pamiętajmy o tym, że pozycje yogi muszą być dostosowane do naszego wieku i sprawności fizycznej. To bardzo ważne, jeżeli chcemy, aby ćwiczenia były dla nas bezpieczne i dawały oczekiwane rezultaty. Bardzo istotne są również nasze dobre chęci.

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE