Aplikacja lavito
4,5/5

Zasady dodawania opinii

Uważamy społeczność użytkowników skupionych w serwisie lavito.pl za bardzo ważną, ze względu na to, że jest środowiskiem umożliwiającym kontakt ze specjalistami branżowymi, właścicielami spa i mnóstwem innych ludzi podobnymi do Ciebie.

Naszym zdaniem opinie, komentarze, wiadomości, oceny i fora są doskonałym i prostym sposobem zdobywania informacji. Aby utrzymać rzetelność i jasność funkcjonowania serwisu istotne jest, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do obowiązujących zasad.

Tak więc, przedstawiamy nasze zasady:

Lista zaleceń
 1. Dziel się wiedzą. Cokolwiek masz do powiedzenia, istnieje prawdopodobieństwo, że jest ktoś, kto będzie mógł skorzystać z Twoich osobistych doświadczeń, wiedzy i opinii. Podziel się nimi, niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne, podając jak najwięcej szczegółów.
 2. Krytykuj konstruktywnie. Jeśli masz negatywne doświadczenia, opowiedz dlaczego. Bądź konkretny, nie tylko po to by inni użytkownicy potraktowali Cię poważnie, ale także aby firma, którą oceniasz mogła na podstawie Twojej opinii poprawić jakość swoich usług.
 3. Bądź uprzejmy. Jesteśmy zróżnicowaną społecznością ludzi posiadających różne opinie. Odnoś się do pozostałych użytkowników z szacunkiem, tak aby każdy czuł się swobodnie i mógł wyrazić swoje zdanie.
 4. Posługuj się poprawną polszczyzną. Twoje wypowiedzi stanowią Twój wkład dla wszystkich użytkowników. Zadbaj o ich poprawność językową, stosuj jasne sformułowania i rzeczowe opisy.
 5. Weź biznes w swoje ręce. W naszym serwisie każdy właściciel firmy ma możliwość prezentowania siebie w jak najlepszym świetle. Chcąc zaznaczyć aktywność swojej firmy w serwisie dodaj informacje o niej, odpowiadaj na komentarze i opinie. Wykorzystaj swoją szansę by komunikować się bezpośrednio ze swoimi klientami, wyjaśniaj powstałe nieporozumienia, a także co najważniejsze, buduj bazę lojalnych klientów.
 6. Bądź bezpieczny. Informacji o sobie udzielaj w sposób przemyślany pamiętając, że pozostają one w serwisie. Istnieją funkcje umożliwiające wyświetlenie wszystkich wypowiedzi danego użytkownika. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, możesz dodawać opinie anonimowo.
Lista rzeczy, których robić nie należy
 1. Nie zamieszczaj nie prawdziwych informacji. Zamieszczaj jedynie opinie oparte na osobistym doświadczeniu, zawierające treści, co do których nie masz wątpliwości, że są zgodne z prawdą. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i myślisz o zapłaceniu komuś, by napisał o Tobie pozytywne opinie, zrezygnuj ze swojego zamiaru i zapoznaj się z punktem 7 poniżej.
 2. Nie zakładaj fałszywego konta. Konfigurowanie i korzystanie z fałszywych profili do prezentowania treści, a w szczególności do promowania swojej firmy lub krytykowania innej jest niedopuszczalne. Działając przy pomocy fałszywej tożsamości, publikując fałszywe opinie, udzielając szkodliwych porad lub wprowadzając w błąd innych użytkowników, możesz łamać prawo – zapoznaj się z punktem 7 poniżej.
 3. Zachowaj spokój. Serwis lavito.pl nie jest właściwym miejscem do zamieszczania obraźliwych komentarzy, ataków osobistych czy też agresywnego zachowania. Jesteśmy wspólnotą użytkowników pochodzących z różnych środowisk, posiadającymi różne przekonania i opinie, dlatego wymiana opinii powinna być oparta na wzajemnym szacunku.
 4. Nie używaj wulgaryzmów. Zależy nam na merytorycznej, kulturalnej dyskusji. Oznacza to nie używanie przekleństw, nie zamieszczania wulgarnych komentarzy i nie publikowania treści o tematyce pornograficznej. Prosimy także o nie pisanie w całości przy użyciu CAPS-LOCKA.
 5. Nie spamuj. Wszelkie oferty reklamowe znajdujące się w opiniach, komentarzach lub innych treściach zostaną natychmiast usunięte. Nie dopuszczalne jest dodawanie linków służących do pozyskiwania numerów telefonów czy adresów e-mail oraz publikowanie informacji nie mających związku z tematem w celu pozyskania korzyści osobistych lub finansowych. Zakazane jest także masowe wysyłanie wiadomości oraz przedstawianie wszelkich innych nielegalnych treści w celu promowania swojej firmy lub produktu.
 6. Nie oszukuj. Nasza reputacja i system punktowego nagradzania użytkowników za pisanie recenzji, przyczyniają się do dzielenia swoją wiedzą z innymi użytkownikami. Tworzenie wielu kont, umieszczanie treści wyłącznie w celu uzyskania punktów, zamieszczanie treści nieistotnych lub pustych oraz wszystkie inne próby oszustwa będą karane.
 7. Nie zachowuj się nielegalnie. Nie chcemy być zmuszeni do zgłaszania nielegalnych zachowań, więc upewnij się, że nie łamiesz prawa poprzez:
  -Zamieszczanie fałszywych opinii lub nakłaniania kogoś do przedstawienia nieprawdziwych treści, które są korzystne dla Twoje firmy.
  -Kopiowanie treści autorstwa innych użytkowników bez pozwolenia lub wskazania autora. Należy zdawać sobie sprawę z obowiązywania praw autorskich.
  -Nakłanianie użytkowników do udostępniania danych osobowych.
  -Kradzież lub pożyczanie treści z serwisu lavito.pl lub innych stron (np. znaków towarowych).
  -Włamanie lub próbę włamania na prywatne konta użytkowników, zwłaszcza jeśli jest to z związane z zamiarem wyrządzenia szkody lub kradzieży informacji.
  -Groźby, oszczerstwa, podszywanie się pod innych oraz naruszenie prywatności innych użytkowników.

Jesteśmy zaangażowani żeby zrobić wszystko, aby chronić serwis przed obecnością fałszywych opinii. Wszelkie nieprawdziwe treści, spam, fałszywe opinie oraz profile będą niezwłocznie usuwane, w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, a autorzy tych treści zostaną ukarani.

Zespół lavito.pl nie edytuje zawartości opinii, komentarzy lub innych treści tworzonych przez użytkowników. Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania treści, które uznamy za nieodpowiednie lub naruszające zasady obowiązujące użytkowników serwisu.
W zależności od stopnia wykroczenia, może ono spowodować usunięcie konta w serwisie.

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE