Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Zanim zdecydujemy się na tatuaż

Zanim zdecydujemy się na tatuaż

10-07-2015

Rysunki na ciele cieszą się popularnością już od dawna. Tatuaż do decyzja na całe życie, dlatego należy się nad nią głęboko zastanowić. Jego usunięcie nie jest prostą sprawą. Warto przede wszystkim zapoznać się z przeciwwskazaniami i możliwymi skutkami ubocznymi.

Zapytaj specjalisty

Jeżeli cierpisz na jakieś przewlekłe choroby lub problemy ze skórą, trzeba tę decyzję koniecznie skonsultować ze specjalistą. Do głównych przeciwwskazań należą nowotwory, wirusy HCV, HBV, HIV, epilepsja, choroby serca, słaba krzepliwość krwi, rozległe rany na ciele, choroby skóry, takie jak egzema, atopowe zapalenie, pokrzywka, łuszczyca, grzybica, trądzik. Tatuażu nie wykonujemy podczas infekcji czy przeziębienia. Przed zabiegiem nie wolno zażywać leków rozrzedzających krew i przeciwzakrzepowych.

Zastanów się nad wzorem

Oczywistą sprawą jest to, że należy kilka razy przemyśleć wzór, jaki chcemy wykonać na ciele. Jeśli nie korzystamy z gotowych szablonów, musimy dokładnie omówić je z tatuażystą. Ważne jest to, aby wszystkie szczegóły tatuażu odpowiadały naszym oczekiwaniom.

Wybierz odpowiedni salon

Wybierzmy salon, który cieszy się dobrą renomą. Najlepiej o opinię popytać znajomych osób, które już korzystały z takich usług lub poczytać komentarze w internecie. Dobry salon tatuażu powinien posiadać profesjonalny sprzęt oraz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Jeśli skóra nie będzie właściwie zdezynfekowana, a rysunek na ciele nie zostanie wykonany sterylnie, możemy narazić się na choroby i zakażenia.

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być przede wszystkim przemyślana, a nie podejmowana pod wpływem chwili. Musimy również przygotować się na to, że zabieg może być bolesny. Jeśli tatuaż już zostanie wykonany, należy go odpowiednio pielęgnować, aby gojenie przebiegło prawidłowo. O tym, jak o niego dbać przeczytasz tutaj.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE