Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Zabiegi odchudzające - czy działają?

Zabiegi odchudzające - czy działają?

31-07-2015

Osiągnięcie szczupłej i zgrabnej sylwetki nie zawsze jest proste. Wiele zależy od naszych indywidualnych cech, predyspozycji, przemiany materii, a także stanu zdrowia. Odchudzanie wymaga od nas ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Niektórzy z nas szukają więc pomocy u chirurga i w salonach piękności. Czy będą one skuteczne, bez stosowania diety i ćwiczeń fizycznych?

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem odsysania tłuszczu, który polega na usuwaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc. Odbywa się on za pomocą specjalnej metalowej kaniuli, połączonej z urządzeniem, które wytwarza podciśnienie i odsysa tkankę tłuszczową. Wprowadzana jest do wykonywanych wcześniej nacięć skóry Rekonwalescencja po takim zabiegu wynosi około 14 dni. Bardzo ważny jest jednak ruch, który zapobiega zakrzepom krwi w żyłach. To, kiedy i w jaki sposób należy się ruszać, powinno być uzgodnione ze specjalistą. Zabieg liposukcji skutecznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak nie sprawi, że przestanie ona narastać. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna zapobiegną jej ponownemu pojawieniu się.

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, dzięki czemu możliwy jest ich rozpad i wydalenie z organizmu. Zabieg jest skuteczny w redukcji tzw. otyłości miejscowej, wspomaga modelowanie ciała. Efekty nie będą jednak długotrwałe, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Lipoliza ultradźwiękowa

Ten zabieg opiera się na działaniu ultradźwięków o odpowiedniej mocy i częstotliwości, które uszkadzają komórki tłuszczowe, uwalniają tłuszcze, następnie transportowane do wątroby i usuwane z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. Lipoliza jest skuteczna również w przypadku otyłości miejscowej i jest sposobem na modelowanie sylwetki.

Najskuteczniejszym zabiegiem, który mogą stosować osoby z otyłością i dużą nadwagą jest liposukcja, jednak jest on inwazyjny i wymaga okresu rekonwalescencji. Zabiegi wykonywane w salonach piękności są skuteczne jedynie w przypadku otyłości miejscowej i niezbyt dużej nadwagi. Żaden z nich jednak nie przyniesie długotrwałych rezultatów, jeśli nie wprowadzimy do naszego życia ruchu i zdrowej diety.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE