Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne

09-10-2015

Zabiegi autologiczne polegają na wykorzystaniu komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego. Są to materiały pobierane od pacjenta z krwi lub tkanki tłuszczowej. Ich zadaniem jest regeneracja i odmłodzenie skóry.

Na czym polega ich działanie?

Osocze bogatopłytkowe, które wykorzystujemy w zabiegach polega na działaniu płytek krwi stymulujących obszar tkanki do odnowy. Gdy do zabiegów używamy komórek macierzystych odbudowywane są tkanki. Oba zabiegi pozwalają na naturalne odmłodzenie skóry bez ryzyka skutków ubocznych. To skuteczny sposób na odwrócenie procesów starzenia się.

Jak wyglądają zabiegi autologiczne?

Podczas wykonywania zabiegu z osoczem bogatopłytkowym konieczne jest pobranie krwi od pacjenta i pozyskanie z niej preparatu. Następnie ostrzykiwane są wybrane miejsca. Po jego wykonaniu możemy odczuwać lekki dyskomfort, może pojawić się też rumień, który jednak szybko zniknie samoistnie, a efekty zobaczymy już po około 2 tygodniach. Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych jest bardziej skomplikowany. Na początek należy je pozyskać pobierając z krwi lub tkanki tłuszczowej, co jest dość czasochłonne. Następnie poddawane zabiegowi są miejsca, których wygląd chcemy poprawić.

Efekty zabiegów autologicznych

Dzięki tym zabiegom skóra staje się odżywiona, zostają wygładzone bruzdy i zmarszczki. Likwidowane są przebarwienia, opadające policzki. Cera staje się rozświetlona i wygląda na wiele młodszą. Następuje zagęszczenie skóry, poprawa jej napięcia, dzięki temu, że stymulowana jest do produkcji kolagenu i elastyny. Najlepsze efekty zabiegu można zauważyć po 40. roku życia. Dla jak najlepszych rezultatów należy wykonać 2-3 zabiegi w miesięcznych odstępach.

Zabiegi autologicznie nie muszą być stosowane tylko na twarz. Pomagają również poprawić wygląd szyi dekoltu i dłoni, a nawet kolan czy łokci.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE