Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Usuwanie cellulitu za pomocą ultradźwięków

Usuwanie cellulitu za pomocą ultradźwięków

25-03-2015

Cellulit jest tak popularną przypadłością, że wciąż powstają nowe metody, które mają za zadanie go zwalczyć i przywrócić gładkość i jędrność skórze. Jedną z nich jest jego usuwanie przy pomocy ultradźwięków. Na czym polega i czy jest skuteczne?

Co to jest cellulit?

Są to nierówności i fałdki, które powstają głównie w okolicy pośladków, ud, bioder. Jego przyczyną jest nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, na co wpływ mają zmiany hormonalne. Winowajcą są tu występujące w nadmiarze estrogeny.

Usuwanie cellulitu za pomocą ultradźwięków

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków nieinwazyjny. Wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, która emituje falę o takiej długości, aby dotarła do tkanki podskórnej. Dzięki temu ulegają rozpadowi komórki tłuszczowe i zamieniają się w wolne kwasy i glicerol, po czym trafiają do krwiobiegu. Nasz organizm samodzielnie je eliminuje. W konsekwencji pozbywamy się cellulitu. Niestety, rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu. Na jego pierwsze efekty musimy trochę poczekać.

Jak często powtarzać ten zabieg?

Jeśli chcemy całkowicie usunąć cellulit musimy wykonać kilka zabiegów. Ich ilość zależy od jego stopnia zaawansowania. Zazwyczaj jest ich około 6-8. Wykonuje się je w odstępach 3-7 dni.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg może być niebezpieczny w przypadku stanów zapalnych organizmu, nowotworów,  wysokiej temperatury, nadczynności tarczycy, dla kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest posiadanie metalowych implantów w ciele oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Pamiętajmy o tym, że warunkiem utrzymania się rezultatów zabiegu jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna, aby tkanka tłuszczowa znowu nie zaczęła magazynować się w naszym organizmie.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE