Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

18-05-2015

Blizny są pozostałościami po trądziku i urazach skóry. To zmiana zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, wyróżniająca się od reszty kolorem i strukturą. Często znajdują się w widocznych miejscach na ciele, więc chcemy je usunąć. Jedną z nowoczesnych metod jest laser frakcyjny, emitujący wiązkę dwutlenku węgla.

Na czym polega jego działanie?

Skóra naświetlana jest laserem frakcyjnym, którego wiązkę absorbuje woda znajdująca się w skórze i tkankach. Nie uszkadza ona warstw naskórka, dzięki czemu goi się dość szybko. Laser stymuluje regenerację i odnowę komórkową. Pobudza także produkcję kolagenu, co zapewnia jędrność i elastyczność skóry. Zazwyczaj należy wykonać kilka zabiegów, aby osiągnąć zadowalający efekt. Jest on zależny też od wielkości blizny.

Laser frakcyjny – przebieg zabiegu

Do zabiegu wykorzystywana jest głowica, które emituje wiązkę lasera. Niestety podczas jego trwania możemy odczuwać lekkie pieczenie i szczypanie, a po zakończeniu dochodzi do niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia. Następnie skóra będzie się łuszczyć. Przez te kilka dni po zabiegu należy wyjątkowo się o nią troszczyć, stosując maści i kremy na bazie cynku, który przyspiesza jej gojenie. Unikamy kosmetyków zawierających retinoidy i kwasy owocowe.

Jakie są przeciwwskazania?

Musimy pamiętać, że nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Najrozsądniej jest skonsultować się ze specjalistą, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Należy do nich m.in. łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, okres ciąży i laktacji, zmiany nowotworowe, opryszczka i skłonności do jej powstawania.

Warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym, zwłaszcza, gdy blizny nam przeszkadzają, ponieważ sprawia, że stają się prawie niewidoczne.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE