Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Trądzik na plecach - jak wyleczyć?

Trądzik na plecach - jak wyleczyć?

03-04-2015

Trądzik pojawiający się na plecach może być bardzo kłopotliwy, z tego względu, że pojawia się w miejscu, do którego ciężko jest nam się dostać i dokładnie je oczyścić. Objawia się krostkami, grudkami, wysypką. Trądzik to choroba skóry, która wynika z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Ma związek ze zmianami hormonalnymi, dlatego często pojawia się u osób, które są w okresie dojrzewania. Za jego powstawanie mogą być odpowiedzialne również geny.

Dlaczego trądzik pojawia się na plecach?

Gruczoły łojowe pleców są bardziej narażone na pocenie się. Często ich pielęgnacja jest nieprawidłowa, ze względu na ich umiejscowienie. Samodzielnie ciężko jest nam je dokładnie oczyścić.

Jak go wyleczyć?

Możemy udać się do kosmetyczki, która wykona tzw. oczyszczanie manualne. Polega ono na ręcznym usunięciu niedoskonałości. Na początek nakładana jest maska rozpulchniająca, aby łatwiej było pozbyć się zanieczyszczeń. Kosmetyczka powinna zwracać szczególną uwagę na to, aby zabieg był wykonywany zgodnie ze wszystkimi zasadami higieny, w jednorazowych rękawiczkach. Po oczyszczeniu pleców z wyprysków i zanieczyszczeń przeprowadza się darsonwalizację. Na koniec nakładana jest maseczka ściągająca i regenerujący krem. Żeby efekty były zadowalające, taki zabieg należy wykonywać regularnie.

Leczenie trądziku laserem

Bardzo skuteczny jest zabieg leczenia trądziku za pomocą lasera. Sprawdza się także w przypadku blizn potrądzikowych. Służy do tego laser frakcyjny nieablacyjny lub połączony z ablacją. Często potrzeba kilku zabiegów, aby pozbyć się trądziku całkowicie. Na początek należy skonsultować się ze specjalistą, czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, co do tej metody leczenia.

Żeby pozbyć się trądziku musimy przede wszystkim dbać o higienę pleców. Nie zawsze jednak to wystarczy, dlatego warto korzystać z zabiegów dostępnych na rynku kosmetycznym.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE