Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Skąd się bierze cellulit?

Skąd się bierze cellulit?

15-02-2017

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów ze skórą, gnębiących współczesne kobiety.  Choć jest stanem zupełnie odmiennym od nadwagi lub otyłości, często jest z nimi niesłusznie mylony. Nie polega on na rozroście tkanki tłuszczowej, lecz jest to przewlekły proces zapalny obejmujący podskórną tkankę tłuszczową, tkankę łączną, obwodowy układ krwionośny i limfatyczny. W istocie jest to obrzęk śródmiąższowy obejmujący tkankę podskórną i stwardnienie włókien kolagenowych i elastynowych.

Jakie mogą być przyczyny cellulitu?

Jak już wspomnieliśmy, nie jest to prosty przerost tkanki tłuszczowej, mechanizm jego powstania jest skomplikowany i nie do końca poznany. Tym bardziej nie można obecnie wskazać jednej, najważniejszej przyczyny tego stanu.

Predyspozycję do cellulitu możemy odziedziczyć po naszych mamach i babciach. Również płeć żeńska jest sama w sobie czynnikiem ryzyka tej przypadłości (choć mężczyźni też cierpią z powodu cellulitu, ale znacznie rzadziej). Dieta obfitująca w tłuszcze i węglowodany nasila lipogenezę (proces tworzenia tkanki tłuszczowej). Nadmierne spożycie soli sprzyja retencji płynów w organizmie i powstawaniu obrzęków.

Jedną z najważniejszych przyczyn cellulitu jest działanie estrogenów (hormonów kobiecych). Hormony te hamują lipolizę (rozkład tłuszczu), a wzmagają lipogenezę (produkcję tkanki tłuszczowej). Zwiększają ilość płynu w przestrzeni międzykomórkowej i mogą nasilić obrzęki, które uciskają naczynia krwionośnie i limfatyczne. Obrzęknięta tkanka jest gorzej odżywiona i natleniona, a produkty metabolizmu  z trudem odprowadzane.

Choć używki rzadko wymieniane są wśród przyczyn cellulitu, to należy nadmienić, że palenie papierosów sprzyja powstawaniu wolnych rodników tlenowych, a te dodatkowo uszkadzają kolagen i zaburzają mikrokrążenie, powodując niedotlenienie tkanki. Alkohol, a w szczególności jego nadmiar, prowadzi do nasilenia lipogenezy i zwiększania objętości adipocytów (komórek tłuszczowych). Również brak aktywności fizycznej i długotrwałe siedzenie sprzyjają pojawieniu się cellulitu.

Jak powstała Alidya?

Preparat Alidya (Anti LipoDystrophic Agents) jest wynikiem wieloletniej pracy Prof. Pasquale Motolese, wybitnego włoskiego lekarza, nad zrozumieniem mechanizmów, patogenezy i leczenia nieprawidłowej tkanki tłuszczowej. Poprzez analizę mechanizmów występujących w  wielu  chorobach degeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane, profesor postawił nową tezę. Według niego, duży wpływ na rozwój cellulitu mają złogi żelaza wydostającego się z mikrokrążenia do przestrzeni międzykomórkowej.

Jakie jest działanie preparatu Alidya?

  • Wspiera chelatację metali i rozpuszczanie toksyn
  • Poprawia mikrokrążenie
  • Działa antyoksydacyjnie (przeciwdziała wolnym rodnikom)
  • Przeciwdziała zakwaszeniu macierzy międzykomórkowe
  • Działa przeciwobrzękowo, wspiera usuwanie nadmiaru płynów
  • Regeneruje tkanki

Czy Alidya to sprawdzony i bezpieczny lek?

Alidya jest jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym do leczenia cellulitu (lipodystrofii gynoidalnej). Zabieg może być przeprowadzany wyłącznie przez lekarzy mających odpowiednie kwalifikacje. Zabieg polega na wprowadzaniu preparatu do tkanki podskórnej za pomocą cienkiej igły. Jeżeli pacjent odczuwa dyskomfort, lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe. Cellulit można leczyć na różnych etapach jego rozwoju, jednak najlepsze efekty uzyskujemy przy leczeniu mniej nasilonych zmian.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonać w sytuacji: ostrej  choroby nerek lub wątroby, cukrzycy, chorób tarczycy, chorób autoimmunologicznych, ciąży i karmienia piersią, zakażeń skóry i zaostrzenia zmian alergicznych w miejscu planowanych iniekcji.

Dlaczego warto spróbować?

Cellulit ma wieloczynnikowe podłoże i nie ma jednej konkretnej przyczyny, która go wywołuje. Może występować u kobiet (rzadziej u mężczyzn) w różnym wieku, u osób z nadwagą i u osób z prawidłową masą ciała. Czasami może się pojawić  w momencie dojrzewania, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych czy hormonalnej terapii zastępczej. Często sama zmiana stylu życia i diety nie zapewnia nam sukcesu w pozbyciu się cellulitu. Wtedy warto poradzić się lekarza. Dodanie profesjonalnych zabiegów do aktywności fizycznej i zdrowej diety zwiększa szanse na odzyskanie zdrowej i pięknej skóry.

Opracował Zespół mezoCare

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE