Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Sauna na włosy – czy warto skorzystać z zabiegu?

Sauna na włosy – czy warto skorzystać z zabiegu?

24-06-2015

Sauna na włosy jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego zadaniem jest ich regeneracja. Sprawia, że lepiej wnikają w nie substancje odżywcze zawarte w preparatach. Dzięki niemu włosy będą miękkie, lśniące i niezwykle gładkie!

Jak wygląda zabieg?

Sauną na włosy nazywamy urządzenie w kształcie kopuły, nieco większej od tradycyjnej suszarki fryzjerskiej. Z tyłu znajduje się pojemnik, w którym woda nagrzewana jest do 40 stopni. Pierwszym etapem zabiegu jest umycie włosów i nałożenie odpowiedniej maski. Fryzjer wybierze nam taką, która zadziała jak najlepiej, biorąc pod uwagę ich kondycję. Następnie upina się je i umieszcza pod urządzeniem. Po około 20 minutach, włosy są płukane, raz ciepłą, raz zimną wodą, ponieważ wtedy zamykają się ich łuski.

Jakie są jego efekty?

Częste farbowanie i stylizacja za pomocą urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę nie wpływa dobrze na włosy. Stają się one matowe, przesuszone, puszą się, a ich końcówki rozdwajają. Zabieg sprawia, że włosy odzyskują sprężystość, łatwiej jest je rozczesać, są lśniące.  Sauna na włosy ma lepsze działanie niż odżywka, ponieważ urządzenie sprawia, że w głąb łodygi wnikają w nie regenerujące substancje.  Pamiętajmy jednak, że są one wypłukiwane z każdym myciem, dlatego efekty nie są długotrwałe. Żeby je przedłużyć, należy wykonać pełną kurację, obejmującą 4-5 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Saunę na włosy posiada coraz więcej salonów fryzjerskich. Jest to zabieg na każdą kieszeń, który świetnie się sprawdzi np. przed wielkim wyjściem. Nasze włosy po nim będą wyglądały świetnie!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE