Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Rozdwojone końcówki włosów – skąd się biorą?

Rozdwojone końcówki włosów – skąd się biorą?

26-05-2015

Czasem może wydawać nam się, że dbamy o włosy, a nasze końcówki i tak bardzo się rozdwajają. Przede wszystkim należy je regularnie obcinać, jednak, gdy chcemy zapuścić włosy, wolałybyśmy robić to rzadziej. Zobacz, co może być przyczyną ich złego stanu!

Problem genetyczny

Okazuje się, że czasem za wygląd końcówek są odpowiedzialne geny! Możemy odziedziczyć defekty w łodydze włosa, przez co są one łamliwe i słabe.

Używanie zbyt mocnego szamponu

Na półkach sklepowych mamy duży wybór szamponów – niektóre z nich mogą zawierać substancje szkodzące naszemu rodzaju włosów. W takim wypadku najlepiej jest stosować łagodne, zawierające niewiele składników preparaty.

Częste używanie suszarki, prostownicy i lokówki

Te urządzenia działają pod wpływem wysokiej temperatury, która wpływa niekorzystnie na nasze włosy. Tracą one swoją naturalną wilgoć, stają się suche, a końcówki zaczynają się rozdwajać. Starajmy się ograniczyć stylizację za pomocą prostownicy i lokówki. Używajmy też suszarki wyposażonej w chłodny nawiew.

Trwała lub chemiczne prostowanie

Te zabiegi mają duży wpływ na strukturę włosa. Również wykorzystują działanie wysokiej temperatury i szkodliwe substancje chemiczne. Mogą być przyczyną osłabienia włosów i rozdwojonych końcówek.

Częsta koloryzacja

Farbowanie włosów, zwłaszcza produktami z niższej półki to także przyczyna suchych końcówek. Zawierają one wiele substancji chemicznych, które niekorzystnie wpływają na kondycję włosów.

Szarpanie i rozczesywanie

Mocne pocieranie ręcznikiem włosów po umyciu, szarpanie ich, ciągnięcie grzebieniem, gdy są mokre… To pierwszy krok do rozdwojonych końcówek! Staraj się rozczesywać je bardzo delikatnie.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE