Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Przetłuszczające się włosy – jak temu zapobiegać?

Przetłuszczające się włosy – jak temu zapobiegać?

05-11-2015

Przetłuszczające się włosy są dość częstym problemem. Ich codzienne mycie, suszenie i układanie jest dosyć uciążliwe, zwłaszcza gdy są one długie. Przyczyn takiego stanu jest wiele – warto je poznać i zastanowić się, co w naszym przypadku powoduje, że włosy wyglądają świeżo jedynie przez krótki czas.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Wiąże się to ze wzmożoną produkcją sebum – substancji odpowiadającej za gładkość skóry. Produkowana jest ona przez gruczoły łojowe, których duża ilość znajduje się na głowie. Jest to zależne również od struktury włosa – jeśli są cienkie, mogą się szybciej przetłuszczać. Znaczenie mają również zmiany hormonalne, przez co nadprodukcja łoju jest charakterystyczna dla okresu dojrzewania. Odpowiedzialne za to są takżed uwarunkowanie genetyczne, zaburzenia tarczycy, niezdrowe odżywianie, nieprawidłowa pielęgnacja.

Dowiedz się, jaka jest przyczyna

Warto zastanowić się, dlaczego nasze włosy się przetłuszczają. Może jest to wina zbyt tłustej diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji? A może odpowiedzialny jest za to nasz stan zdrowia? Jeśli mamy wątpliwości, przebadajmy się, a gdy zaczniemy leczyć nasze dolegliwości, być może problem zniknie.

Zadbaj o pielęgnację

Istnieje pogląd, że najlepiej włosy odzwyczaić od codziennego mycia, a nie będą go potrzebować. Nie można jednak rozumieć tego w ten sposób, że należy je przetłuścić przez parę dni. Częstotliwość mycia należy zmniejszać stopniowo, dołączając do tego pielęgnację odpowiednimi kosmetykami. Warto zaopatrzyć się w dwa szampony, których będziemy używać naprzemiennie. Wybierzmy te ekologiczne lub przeznaczone dla dzieci – nie zawierają szkodliwych, chemicznych substancji. Myjmy je równomiernie i delikatnie, aby nie pobudzić gruczołów łojowych do pracy. Nie spłukujmy ich gorącą, a letnią wodą. Dobrze sprawdzą się maseczki z glinką – działają oczyszczająco oraz płukanki z naturalnych składników, takich jak ocet jabłkowy, cytryna rumianek, lawenda czy szałwia.

Jeśli nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania, starajmy się jak najmniej je dotykać, często zmieniać poszewkę poduszki, myć szczotki i grzebienie, których używamy. Warto również odżywiać się lekko i zdrowo, ograniczać tłuste potrawy.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE