Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

27-01-2016

Włosy przetłuszczające się potrafią być bardzo kłopotliwe. Wymagają codziennego mycia, ponieważ po całym dniu są już nieświeże. Dotyczy to zwłaszcza skóry głowy – przy tłustych włosach końcówki mogą być wysuszone. Jak powinna wyglądać ich pielęgnacja? Co zrobić, aby dobrze wyglądały przed długi czas?

Co powoduje ich przetłuszczanie się?

Wiąże się to ze wzmożoną produkcją sebum przez gruczoły łojowe, których na skórze głowy znajduje się bardzo dużo. Zależy to od wielu czynników – może wiązać się ze stosowaniem nieodpowiednich dla nas kosmetyków czy niezdrową dietą. Często przetłuszczanie się włosów idzie w parze z posiadaniem cery tłustej. Może być także dziedziczne. Nadprodukcja łoju związana jest ze zmianami hormonalnymi. Może być konsekwencją niektórych chorób np. nadczynności tarczycy. Musimy również pamiętać o tym, że podczas upałów czy wysiłku fizycznego normalną rzeczą jest szybsze przetłuszczanie się włosów.

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się?

Bardzo ważna jest odpowiednia higiena, na którą składa się używanie świeżych ręczników, częste pranie poszewki do poduszki, czyszczenie grzebieni, szczotek i wszystkich przyrządów, których używamy do stylizacji włosów. Starajmy się nie dotykać ich w ciągu dnia, zwłaszcza brudnymi rękami. Warto również spróbować bardziej naturalnej pielęgnacji. Zamiast szamponów zawierających SLS, lepiej jest wybierać te naturalne, ziołowe o niewielkim składzie. Ograniczajmy suszenie włosów, a jeśli to robimy to w odległości 20 cm od głowy. Postarajmy się myć włosy rzadziej np. co drugi dzień, jednak nie przetłuszczajmy ich też nadmiernie. Czas między kolejnym myciem powinien zwiększać się stopniowo. Warto także zmienić dietę na bardziej zdrową, zawierającą mniej tłuszczów zwierzęcych i przetłuszczonych produktów.

Naturalne metody

W pielęgnacji tego typu włosów możemy również spróbować naturalnych metod, takich jak np. olejowanie. Niektóre oleje stosowane na skórę głowy ograniczają wydzielanie sebum. Możemy też spróbować płukanek np. z pokrzywą, aloesem, łopianem, koprem włoskim.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE