Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

20-07-2015

Włosy niskoporowate są gładkie, z reguły proste, więc nie powinny sprawiać nam większych kłopotów. Czasami jednak ciężko jest je ułożyć tak, jakbyśmy chcieli. Nie jest łatwo je zakręcić, wyprostować, ponieważ szybko tracą swój kształt. Zobacz, jak powinna wyglądać ich pielęgnacja!

Czym jest porowatość włosa?

To nic innego, jak sposób, w jaki formują się łuski włosa. Jest to rozmiar przerw między nimi, to, czy łuska w łatwy sposób się odchyla. Włosy mogą być niskoporowate, średnioporowate lub wysokoporowate.  Porowatość jest zależna od wieku włosa, kondycji oraz genów.

Czym charakteryzują się włosy niskoporowate?

Wyróżnia je to, że bardzo trudno wchłaniają wodę i długo schną. Nie jest łatwo ułożyć z nich skomplikowaną fryzurę, ponieważ wysuwają się, nie trzymają ich spinki czy wsuwki. Nie są podatne na działanie wilgoci, dlatego nawet przy deszczowej pogodzie nie kręcą się ani nie falują. Włosy niskoprowate trudno jest rozjaśnić i pofarbować, a kolor utrzymuje się bardzo krótko. Barwniki ciężko w nie wnikają.

Jak powinna wyglądać ich pielęgnacja?

Włosy niskoporowate są gładkie, lśniące, dlatego nie potrzebują intensywnego odżywiania i nawilżania. Warto jednak raz na jakiś czas nakładać na nie m.in. olej kokosowy czy preparat na końcówki, aby ochronić je przed rozdwajaniem. Unikajmy kosmetyków zawierających żele, silikony oraz proteiny. Zwłaszcza ten ostatni składnik sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe.

Jak je układać?

Włosy niskoporowate krótko utrzymują kształt po kręceniu, a jeśli użyjemy za dużo środków do stylizacji będą oklapnięte, ponieważ łatwo je obciążyć. Najlepiej jest je układać na szczotkę i utrwalać zimnym nawiewem suszarki. Innym sposobem jest nakręcanie wałków na mokre włosy i zdejmowanie ich dopiero jak całkowicie wyschną.

Włosy niskoporowate nie są trudne w pielęgnacji, jednak nie są podatne na koloryzację i ciężko jest z nich formować różne fryzury.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE