Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Magia Salon Fryzjersko-Kosmetyczny - Poznań Stare Miasto

Magia Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

os. Bolesława Śmiałego 16

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Paznokcie hybrydowe a żelowe

Paznokcie hybrydowe a żelowe

11-08-2017

Paznokcie żelowe — Dla kogo?

Manicure wykonany za pomocą żelu z pewnością zadowoli kobiety, które chciałyby przedłużyć płytkę łamliwych, niezbyt długich paznokci. Za pomocą żelu możliwe jest nadanie paznokciom odpowiedniej długości a także wykonanie skomplikowanych wzorów czy zdobień. W materiał ten łatwo wtopić nawet większe ozdoby, dzięki czemu można osiągnąć spektakularne efekty.

Paznokcie żelowe krok po kroku

1. Matowimy delikatnie płytkę paznokcia za pomocą pilnika i kostki. Skórki odsuwamy patyczkiem, paznokcie przemywamy cleanerem i nakładamy bazę, czyli primer.

2. Jeżeli używamy szablonu lub tipsów w celu przedłużenia paznokci (pamiętamy by w tym przypadku nie nakładać bazy!) dopasowujemy je odpowiednio do naszej płytki.

3. Na szablon lub tips nakładamy żel. Pamiętamy, że nie możemy zalać skórek.

4. Nakładamy żel cienkimi warstwami. W przypadku szablonu pierwsza warstwa stwarza kształt oraz długość paznokcia. Każda warstwa musi być utwardzona za pomocą lampy UV przez 2-3 minuty a następnie przemyta cleanerem. Druga warstwa ma nadać paznokciom idealny kształt. To w tym miejscu pilujemy paznokcie i stwarzamy idealny kształt. Ostatnia, czyli trzecia warstwa to dopełnienie i wykończenie efektu.

5. Na koniec skórki smarujemy oliwką.

Trwałość

Paznokcie żelowe a hybrydowe — pierwsze są trwalsze. Utrzymają się przez około 3-4 tygodnie. Manicure żelowy jest również odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne.

Zdejmowanie

W przypadku paznokci żelowych można usunąć manicure jedynie przez spiłowanie.

Czy manicure żelowy niszczy paznokcie?

Opinie o tym, że żel niszczy płytkę to zwykłe mity. Co prawda paznokcie po zdjęciu żelu będą bardziej kruche, łamliwe jednak po kilku dniach wrócą do formy. Jest jednak ryzyko osłabienia płytki przy nieodpowiednim ściąganiu żelu tj. zrywania go z paznokcia itp. 

Paznokcie hybrydowe — kto będzie z nich zadowolony?

Manicure hybrydowy a żelowy — który jest prostszy do wykoania? W tej kategorii wygrywa hybryda. Jednak ma ona także swoje minusy. Przy pomocy hybrydy nie wydłużymy płytki. Jest ona zalecany dla osób, które posiadają zdrowe paznokcie, ale i tych z trochę słabszą płytką. Przy bardzo zniszczonych paznokciach manicure hybrydowy nie będzie wyglądał zadowalająco.

Paznokcie hybrydowe — krok po kroku

                 1. Pierwszym krokiem jest spiłowanie paznokci w celu uzyskania idealnego kształtu.

  2. Odsuwamy skórki patyczkiem.

  3. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki przy pomocy bloczku polerskiego.

  4. Odtłuszczamy płytkę cleanerem, możemy również zastosować primer.

  5. Nakładamy bazę a następnie utwardzamy w lampie UV przez około 2 minuty.

  6. Wybieramy kolor i nakładamy go cienką warstwą. Znowu utwardzamy przez 2 minuty. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej warstwy by zredukować                 prześwity powtarzamy czynność.

  7. Przyszła pora na nałożenie topu. Ta warstwa utrwali hybrydę. Ostatni raz używamy lampy UV. Utwardzamy lakier przez 2 minuty.

  8. Przemywamy warstwę odtłuszczaczem a na naszych skórkach i paznokciach ląduje oliwka. 

Trwałość

Manicure hybrydowy powinien przetrwać na naszych paznokciach od 2 do 3 tygodni. Oczywiście trwałość zależy od stanu paznokci, narażenia na uszkodzenia mechaniczne itd.

Zdejmowanie

Hybrydy można usunąć acetonem lub spiłować.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Paznokcie hybrydowe a żelowe — czy któreś niszczą płytkę bardziej? Nie. Jeżeli zabieg zostanie wykonany prawidłowo nie powinien zaszkodzić paznokciom. Tylko zrywanie hybrydy, spiłowanie głębszych warstw paznokcia mogą go uszkodzić.

Paznokcie hybrydowe a żelowe różnią się przede wszystkim sposobem wykonania manicure oraz trwałością i możliwościami związanymi z tymi metodami. Manicure hybrydowy można nazwać „bardzo trwałym lakierem” a żelowy „sposobem na przedłużenie paznokci”. Hybrydy są nieco mniej trwałe od żelu na paznokciach. Paznokcie hybrydowe a żelowe różnią się również możliwościami zdobienia i wtapiania ozdób — żel jest lepszy do stosowania skomplikowanych zdobień czy wtapiania ozdób. 

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE