Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Fizjomed - Swarzędz

Fizjomed

Armii Poznań 31

Swarzędz

Zarezerwuj teraz

Nowoczesne sposoby na żylaki

Nowoczesne sposoby na żylaki

11-02-2016

Żylaki to problem wielu osób, który często jest związany z naszymi genami i przekazywany z pokolenia na pokolenie. Lekarze zazwyczaj proponują klasyczną operację chirurgiczną, polegającą na usuwaniu żył, która wymaga dość długiego okresu rekonwalescencji. Warto spróbować bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Fale radiowe

Zabieg z użyciem fal radiowych jest bardzo skuteczny i mało inwazyjny. Nie pozostają po nim blizny, ani żadne trwałe ślady. Istnieje również bardzo małe ryzyko powikłań. Przed zabiegiem przeprowadzane jest badanie USG, pozwalające na dokładne sprawdzenie miejsca, w którym żyła jest chora. Po zaznaczeniu tych miejsc, fale radiowe wprowadzane są za pomocą specjalnego aplikatora. Pod wpływem ciepła żyła się kurczy i zrastają się jej wewnętrzne ściany.

Zabieg laserowy

Kolejną metodą jest leczenie żylaków przy wykorzystaniu lasera. Wydzielana przez niego energia dociera do zmienionej chorobowo żyły, kurczy się, następnie włóknieje i jest trwale zamykana. W taki sposób likwidowane są nieprawidłowe warunki transportu krwi. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1,5-3 godziny. Również zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych, takich jak bóle czy powstawanie krwiaków.

Echoskleroterapia

Echoskleroterapia polega na podawaniu spienionego leku do żyły drogą iniekcji. Odbywa się on pod kontrolą USG, co pozwala na jego precyzyjne wstrzyknięcie w miejsce zmienione chorobowo. Pomaga on zarówno w leczeniu drobnych popękanych naczynek jak i dużych żylaków. Po zabiegu konieczne jest noszenie opaski uciskowej przez dwie doby. Przez 1,5-2 miesiące koniecznie trzeba chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Powyższe zabiegi pozwolą ci na wyleczenie żylaków w nieinwazyjny sposób, który nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i minimalizuje ryzyko skutków ubocznych.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE