Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Nawyki, które niszczą twoje włosy!

Nawyki, które niszczą twoje włosy!

28-04-2016

Nakładasz tonę odżywek i masek, a twoje włosy wciąż pozostawiają wiele do życzenia? Być może nie chodzi do końca o ich pielęgnację, ale szkodliwe nawyki, które powodują ich łamanie, rozdwajanie czy wysuszanie. O co może chodzić?

Po umyciu…

Zaraz po umyciu głowy bierzesz ręcznik i intensywnie trzesz nim włosy? To podstawowy błąd! Mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób możemy je powyrywać i połamać, a tego z pewnością nie chcemy. Dużo rozsądniejszym wyjściem jest zawinięcie na nich ręcznika w celu odsączenia nadmiaru wody.

Prostowanie włosów, gdy do końca nie wyschną

Jeszcze nie do końca wysuszyłaś włosy, a już sięgasz po prostownicę? Nigdy tego nie rób! To najprostsza droga do tego, aby je spalić. Zanim zaczniemy je prostować, upewnijmy się, że są całkowicie suche. Nie zapominajmy również o nałożeniu kosmetyku chroniącego przed działaniem wysokiej temperatury.

Szarpanie podczas czesania

Kolejnym często popełnianym błędem jest szarpanie włosów podczas czesania. Może to wynikać z używania nieodpowiedniego grzebienia czy szczotki. Najlepiej sprawdza się ta z naturalnego włosia lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Jeśli czeszemy włosy na mokro, to tylko za jego pomocą. Pamiętajmy o tym, aby najpierw rozczesać końcówki, przytrzymując resztę włosów, a później przejść ku ich nasadzie.

Suszenie gorącym nawiewem

… i z bliskiej odległości. Ciężko jest zrezygnować całkowicie z suszarki, ponieważ nie zawsze mamy czas na to, aby poczekać aż włosy wyschną naturalnie. Warto jednak zaopatrzyć się w taką, która posiada funkcję zimnego nawiewu. Nie niszczy on włosów, tak jak wysoka temperatura. Pamiętajmy również, aby suszyć je z odpowiedniej odległości, minimum 30 centymetrów.

Wiązanie w ciasny kucyk

W związanych włosach z pewnością jest nam wygodnie, jednak nie wszystkie tego typu fryzury są dla nich dobre. Unikajmy ich ciasnego zbierania w kucyk, ponieważ wtedy są narażone na łamanie. Zdarza się również, że w ten sposób je wyrywamy. Dobrze jest związywać włosy na noc, jednak lepiej wybierać luźne upięcia.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE