Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Salon Colette - Starowiślna - Kraków Stare Miasto

Salon Colette - Starowiślna

Starowiślna 64

Kraków Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nawadnianie skóry od środka

Nawadnianie skóry od środka

10-08-2015

W trosce o nawilżenie i gładkość skóry używamy różnego rodzaju balsamów, kremów, często zapominając o tym, jak ważne jest nawadnianie organizmu od wewnątrz. Jeśli jest ona mało elastyczna, może to oznaczać, że pijemy za mało wody.

Ile wody powinniśmy pić?

Zależy to od naszej wagi, trybu życia oraz warunków atmosferycznych. Minimalne zapotrzebowanie na wodę można obliczyć, mnożąc 30 mililitrów przez naszą wagę. Zazwyczaj waha się ono w 1,5 -2,5 litra. Kiedy jest gorąco, uprawiamy sport lub inny wysiłek fizyczny, zapotrzebowanie wzrasta. Starajmy się zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Jeśli zauważyliśmy, że pijemy jej za mało, pilnujmy tego, aby opróżnić całą butelkę 1,5-2 litrową w ciągu dnia.

Co najlepiej pić?

Przede wszystkim wodę, która oprócz tego, że wpłynie na nawilżenie i elastyczność skóry, to także jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia. Poleca się wody mineralne, które są bogate w żelazo, wapń i magnez. Oprócz niej, odpowiednie nawodnienie zapewnią nam także soki owocowe i warzywne, jogurty pitne, zupy. Uważajmy na napoje energetyczne oraz kawę i herbatę – pozbawiają organizm minerałów i odwadniają go. Jeśli nie chcemy z nich rezygnować, pamiętajmy, aby zwiększyć wtedy ilość wypijanej wody w ciągu dnia.

Woda pomoże nam w utrzymaniu zdrowia, pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia, dlatego warto wyrobić w sobie nawyk jej picia. Przez cały dzień popijajmy ją małymi łyczkami – wtedy najlepiej się przyswaja.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE