Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

28-04-2015

Wydaje ci się, że dbasz o włosy, a one wciąż są suche i łamliwe? Zobacz, jakie są podstawowe błędy, które kobiety popełniają podczas ich codziennej pielęgnacji. Może również robisz coś nie tak?

Mycie włosów w gorącej wodzie

Gorąca woda otwiera łuski włosa, osłabia je wysusza, sprawia, że tracą blask. Podczas ich mycia należy stosować letnią wodę. Na koniec najlepiej spłukać włosy chłodnym strumieniem. Zimna woda działa na ich korzyść!

Niedokładne spłukiwanie

Kiedy nakładamy szampon czy odżywkę, włosy należy dokładnie spłukać. Jeżeli kosmetyki będą zalegać w mieszkach włosowych, może rozwinąć się łupież. Warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie usunąć je z włosów.

Szarpanie włosów

Po ich umyciu należy je delikatnie owinąć ręcznikiem, a nie gwałtownie wycierać. To bardzo sprzyja ich łamaniu i wypadaniu. Podczas rozczesywania, wykonywania fryzur również należy traktować je łagodnie. Stosujmy grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach, aby ich nie ciągnąć.

Ciasne związywanie włosów

Bardzo mocne związywanie włosów gumką prowadzi do ich wyrywania i osłabienia. Unikajmy również ostrych spinek i wsuwek, mocno ściskających włosy. Związujmy je luźną gumką, dając im trochę swobody.

Stosowanie brudnej szczotki i grzebienia

Szczotkę i grzebień, których używamy, należy czyścić co najmniej raz w tygodniu! Jeżeli nie będziemy  tego robić, przeniesiemy bakterie i zanieczyszczenia na skórę głowy. To bardzo źle wpłynie na włosy, może powodować łupież, dlatego nie zapominajmy o tej istotnej kwestii.

Unikanie fryzjera

Wiele kobiet pragnie za wszelką cenę zapuścić włosy, nie zwracając uwagi na ich kondycję. To podstawowy błąd, ponieważ zniszczone włosy będą się kruszyły i łamały, co sprawi, że wcale nie będą dłuższe. Poza tym zaniedbane końcówki wyglądają naprawdę źle! Podcinajmy je co kilka miesięcy u fryzjera.

Teraz już wiesz, jakie błędy popełniasz w codziennej pielęgnacji włosów. Staraj się ich unikać, a odwdzięczą się one zdrowym i pięknym wyglądem!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE