Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Fryzjer Mokotów. Salon Exclusive - Warszawa Mokotów

Fryzjer Mokotów. Salon Exclusive

Jana III Sobieskiego 112A

Warszawa Mokotów

Zarezerwuj teraz

The Colours Nowogrodzka - Warszawa Śródmieście

The Colours Nowogrodzka

Nowogrodzka 20 lok. 1A

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

BIBIUTI hair&cosmetology - Poznań Stare Miasto

BIBIUTI hair&cosmetology

pl. Wiosny Ludów 2 lok. 220

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Na to uważaj w salonie manicure!

Na to uważaj w salonie manicure!

26-06-2015

Dłonie to wizytówka zadbanej kobiety, dlatego lubimy wizyty w salonach manicure, dzięki którym uzyskujemy piękne paznokcie. Nie zawsze jednak przestrzegane są w nich zasady higieny, a zabieg może być niedbale wykonany. Zobacz, na co trzeba uważać!

Kosmetyczka nie patrzy na stan skóry

Jeżeli cierpimy na jakieś zmiany skórne, nie zawsze oznacza to, że musimy zrezygnować z manicure. Kosmetyczka powinna jednak odpowiednio zabezpieczyć te miejsca i zapytać się nas o to, czy nie mamy możliwych schorzeń. W przypadku, gdy zabieg może nam zaszkodzić, nie powinna ona wykonać zabiegu.

Nieprzestrzeganie zasad higieny

Zwróć uwagę na to, czy narzędzia są jednorazowego użytku lub czy są dezynfekowane. Inaczej możemy się narazić na zakażenia! Kosmetyczka powinna zakładać jednorazowe rękawiczki ochronne. Przestrzeganie zasad higieny w salonie to absolutna podstawa!

Intensywny zapach chemikaliów

Od razu po przekroczeniu progu salonu odczuwasz silny, chemiczny zapach? Może to oznaczać, że korzysta się w nim z najtańszych, najgorszej jakości produktów. Często to one mają najbardziej przykry zapach. Mogą zawierać szkodliwe dla nas substancje.

Bardzo niskie ceny

Jeśli ceny znacznie różnią się od tych w pozostałych salonach lub proponuje on co chwilę niezwykłe promocje, może to być zły znak. Często oznacza to korzystanie ze szkodliwych, niskiej jakości preparatów. Takie produkty kosztują, dlatego zabieg musi przekraczać pewną cenę. W takim salonie efekty zabiegów będą krótkotrwałe, możemy nawet narazić się na osłabienie stanu skóry i paznokci. Na manicure i stylizacji paznokci nie warto oszczędzać – lepiej wydać więcej i cieszyć  się rezultatem!

Pamiętajmy, że w profesjonalnym salonie manicure panuje porządek, wszystko jest czyste i sterylne. Jeśli podczas zabiegu zauważymy, że coś jest nie tak, nie bójmy się zwrócić kosmetyczce uwagi i zrezygnować z usługi.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE