Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nail Heart Makeup - Warszawa Bielany

Nail Heart Makeup

Jana Kochanowskiego 10A lok. 20

Warszawa Bielany

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Makijaż permanentny – podkreśl swoją oprawę oka!

Makijaż permanentny – podkreśl swoją oprawę oka!

04-04-2016

Wstajesz rano, a twoje oko od razu jest podkreślone? Nie musisz tracić czasu na makijaż i zawsze wyglądasz dobrze? To nie muszą być tylko twoje marzenia! Dzięki makijażowi permanentnemu to wszystko jest możliwe! Zabieg ten jest metodą trwałej pigmentacji, co sprawia, że zawsze jesteś umalowana. To doskonały sposób na naturalne podkreślenie oprawy oka – brwi i powiek.

Makijaż permanentny brwi – metody, sposób wykonywania

Wiele z nas ma problem z brwiami – są za rzadkie, za cienkie lub nierówne. Makijaż permanentny go rozwiąże! Możemy go wykonywać różnymi metodami.

  • Metoda cieniowania – polega na wykonaniu rysunki brwi, stanowiącego cień pod włoskami. Pozwala ona uzyskać ich równy kształt i uzupełnić wszelkie ubytki. Odcień dobierany jest tak, aby pasował do naszej urody.
  • Metoda piórkowa – jej zaletą jest przede wszystkim naturalny efekt. Polega ona na dorysowywaniu włosków, imitujących te właściwe. Rysunek brwi jest bardzo precyzyjny. Sposób ten jest idealny, jeśli chcemy je zagęścić i uzupełnić braki w łuku.

Przed zabiegiem wykonywany jest próbny rysunek brwi, który ma na celu ocenić i ustalić z nami końcowy efekt. Polega on na wprowadzaniu pod powierzchniową warstwę skóry naturalnego barwnika. Po zabiegu skóra może być obrzęknięta i nieco zaczerwieniona, dlatego należy odpowiednio ją pielęgnować. Stosujmy preparaty, które zaleci nam linergistka wykonująca makijaż permanentny. Natłuszczajmy te okolice i uważajmy na nie – nie pocierajmy ich, unikajmy basenu, opalania. Przez kilka dni naskórek będzie się złuszczał, a barwa stanie się jaśniejsza nawet o połowę, dlatego nie przejmujmy się, gdy zaraz po zabiegu kolor wydaje nam się zbyt intensywny. Po upływie 3-4 tygodni zabieg jest powtarzany, brwi są korygowane, aby wyglądały jak najlepiej.

Makijaż permanentny – kreski

Oprawę oczu najlepiej jest podkreślić dobrze dopasowaną do ich kształtu kreską. Makijaż permanentny pozwala na jej narysowanie zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Możemy wybrać, jak będzie ona wyglądać: czy będzie gruba, cienka, a może zakończona „jaskółką”, w przypadku kredki dekoracyjnej. Tak samo jak w przypadku brwi, początkowo wykonywany jest makijaż próbny, dzięki któremu dobierzemy jej kształt. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzane są hypoalergiczne barwniki za pomocą delikatnych igieł. Po upływie 3-4 tygodni również jest wykonywany makijaż korygujący. Dzięki kreskom powiększymy nasze oko, uwydatnimy spojrzenie i uczynimy je wyjątkowym. Musimy jednak uważać przy kresce dolnej – może ona je pomniejszyć! Makijaż permanentny oka to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią się malować lub są uczulone na kosmetyki kolorowe. Okolice oczu są bardzo wrażliwe, wiec musimy pamiętać o tym, aby zadbać o nie po zabiegu.

Przy odpowiedniej pielęgnacji makijaż permanentny może utrzymywać się nawet do 5 lat. Przez ten czas odpoczniesz od nakładania kosmetyków i będziesz wyglądać dobrze w każdej sytuacji!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE