Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nail Heart Makeup - Warszawa Bielany

Nail Heart Makeup

Jana Kochanowskiego 10A lok. 20

Warszawa Bielany

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

15-12-2015

Odpowiednio podkreślone brwi to podstawa każdego makijażu. Dodają one naszej twarzy wyrazu i urody. Czasem są za cienkie, zbyt jasne, powstają w nich ubytki lub są nierówne na skutek nieprawidłowej regulacji. Makijaż permanentny może być świetnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy codziennie poświęcać czasu na ich malowanie.

Czym jest makijaż permanentny?

To metoda trwałej pigmentacji. Pod powierzchniową warstwę skóry wprowadzany jest naturalny barwnik, dzięki czemu uzyskujemy trwały efekt. Pozwala on na skorygowanie asymetrii, wyrównania konturów brwi. To dobre rozwiązanie dla osób, które zawsze chcą być piękne i zadbane, nie mają czasu na tradycyjny makijaż i cenią sobie wygodę, bądź są uczulone na kosmetyki kolorowe.

Metody makijażu permanentnego brwi

Możemy go wykonywać różnymi metodami, w zależności od naszych potrzeb i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

  • Metoda cieniowania – polega na wykonywaniu rysunku stanowiącego cień pod włoskami. Ta metoda wygląda dobrze i naturalnie oraz podkreśla brwi w przypadku gdy są gęste, a my chcemy nadać im koloru. Nie sprawdza się raczej przy rzadkich brwiach.
  • Metoda włoskowa – podczas wykonywania makijażu permanentnego tą metodą, barwnik wprowadzany jest tak, aby imitował naturalne włoski. Tutaj bardzo ważna jest technika i precyzja linergistki, inaczej narysowane włoski mogą się rozmyć. Ten sposób pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu.
  • Metoda piórkowa – cieszy się ostatnio dużą popularnością. Pozwala na dokładne rekonstruowanie i uzupełnienie brwi. Wykonuje się ją za pomocą płaskich igieł, połączonych w piórka. Zaletą zabiegu jest krótki czas jego trwania i to, że powstają po nim niewielkie obrzęki, które szybko znikają.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez tydzień nie stosujemy mydła do mycia twarzy, a jedynie bezpieczne preparaty polecone przez linergistkę. Przez kilka dni natłuszczamy ją najlepiej maścią zawierającą witaminę A. Uważamy szczególnie na okolice brwi, nie pocieramy ich i nie drapiemy. Przez kilka dni unikamy sauny, basenu, opalania. Początkowy efekt może wydawać nam się za mocny, jednak jest to normalne. Po zabiegu naskórek się złuszcza i barwa staje się jaśniejsza nawet o 50%. Po upływie około 3 tygodni konieczna jest wizyta kontrolna, podczas której wykonywana jest korekta makijażu permanentnego brwi.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE