Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nail Heart Makeup - Warszawa Bielany

Nail Heart Makeup

Jana Kochanowskiego 10A lok. 20

Warszawa Bielany

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Makijaż brwi – jak powinien wyglądać?

Makijaż brwi – jak powinien wyglądać?

04-09-2015

Brwi są bardzo istotnym elementem twarzy. To, jak są wyregulowane i podkreślone wpływa na ogólny jej wygląd. Nieumiejętny makijaż brwi może nadać nam śmiesznego, wręcz karykaturalnego wyrazu. Zobacz, co jest w nim najważniejsze!

Za pomocą kredki

Podkreślone brwi sprawiają, że nasze rysy twarzy nabierają charakteru. Na początek należy uzyskać ich idealny kształt, za pomocą regulacji. Czasem jednak są one mało wyraziste lub posiadają pewne asymetrie i niedoskonałości. Właśnie dlatego warto wykonywać ich makijaż. Jednym ze sposobów jest podkreślenie ich za pomocą kredki, którą pokrywamy wszelkie nierówności i prześwity. Wyrównujemy koloryt oraz dociągamy łuk, jeżeli jest za krótki. Wewnętrzny kącik wypełniamy w stronę naturalnego wzrostu włosków, czyli do góry. Na koniec wyczesujemy je szczoteczką, dzięki której wyrównamy kontur i rozprowadzimy nadmiar kredki.

Za pomocą cienia

Makijaż brwi możemy wykonać również cieniem zbliżonym do koloru włosków. Najlepiej jest go wykonywać skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem. Najpierw nakładamy go w miejscach, gdzie są prześwity. Następnie przechodzimy do części zewnętrznej i przedłużamy linię brwi. Przy wewnętrznej krawędzi i na górnym łuku tworzymy ostry kontur. Na koniec również przeczesujemy je szczoteczką.

O czym jeszcze należy pamiętać?

W makijażu brwi bardzo ważny jest odpowiedni dobór koloru kredki lub cienia. Powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosków lub odrobinę jaśniejszy, przez co nie będzie zbytnio z nim kontrastował. Unikajmy również za mocnych kredek, o tłustej konsystencji, ponieważ możemy osiągnąć nienaturalny efekt.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE