Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Laserowe usuwanie znamion

Laserowe usuwanie znamion

06-11-2015

Znamiona posiada wiele osób, jednak nie zawsze myślimy o ich usuwaniu, zwłaszcza gdy są niewielkie lub znajdują się w mało widocznym miejscu. Czasem jednak stanowią defekt kosmetyczny, a nawet mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Możemy je usunąć metodą laserową.

Dlaczego usuwamy znamiona i pieprzyki?

Zmiany skórne, takie jak znamiona i pieprzyki mogą stać się ciemne, wypukłe, przez co nie wyglądają estetycznie i z tego względu je usuwamy. Mogą one jednak zamienić się w groźne dla nas nowotwory. Wczesne ich usunięcie może nas uchronić przed chorobą.

Jak wygląda laserowe usuwanie znamion?

Nowoczesna metoda laserowa pozwala na szybkie i bezbolesne pozbycie się znamion i pieprzyków. To doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, które wiązały się z długim gojeniem ran i okresem rekonwalescencji. Zabieg laserowy jest niezwykle precyzyjny. Polega na zetknięciu lasera z uwodnioną tkanką chorobową, która jest odparowywana. Na drugi dzień to miejsce pokrywa się brązowym strupkiem. Okres gojenia jest krótki, trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od wielkości i umiejscowienia zmiany. Zabieg nie jest bolesny – podczas jego trwania skóra chłodzona jest zimnym powietrzem.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu powstałą rankę myjemy wodą z mydłem i dezynfekujemy spirytusem. Jeśli są one duże, stosujemy opatrunek przepuszczający powierzchnię. Przed okres gojenia nie wolno się opalać – może to skutkować powstaniem przebarwień.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE