Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Laserowe leczenie rozstępów

Laserowe leczenie rozstępów

11-01-2016

Rozstępy, czyli blizny występujące w postaci wrzecionowatych pasm, to wynik nadmiernego rozciągania skóry. Najczęściej powstają one na biodrach, udach, ramionach, plecach, brzuchu i pośladkach. Na początku mają czerwonawą barwę, następnie stopniowo się rozjaśniają. Nowoczesne metody pozwalają na ich usunięcie. Jedną z nich jest laser frakcyjny CO2.

Jakie są przyczyny ich powstawania?

Rozstępy powstają wtedy, gdy skóra się rozciąga, co często dzieje się podczas ciąży lub gdy szybko wzrośnie bądź zmniejszy się nasza masa ciała. Duży wpływ na to, czy tworzą się na naszej skórze mają geny. Mogą się do nich przyczynić również choroby powodujące zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej.

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia rozstępów?

Do zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2, który charakteryzuje się dużą skutecznością i efektywnie zmniejsza rozstępy. Doprowadza on do fotokoagulacji w warstwie naskórka oraz głębokich warstwach skóry właściwej. Dzięki temu tworzy się nowy kolagen, odbudowujący miejsca, w których go brakuje. Jego czas trwania zależy od wielkości zmian oraz ilości miejsc, które poddajemy zabiegowi. Podczas jego przeprowadzania może być odczuwalny lekki ból, szczypanie, pieczenie. Stosuje się krem znieczulający, który zapewnia pacjentowi komfort.

Jakie są jego efekty?

Zabieg należy powtórzyć, jeśli chcemy osiągnąć naprawdę widoczne efekty. Ich ilość ustalana jest indywidualnie, w zależności od lokalizacji rozstępów oraz ich wielkości. Warto łączyć je z innymi zabiegami poprawiającymi kondycję skóry np. mezoterapią.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu?

Z laserowego leczenia rozstępów nie mogą korzystać osoby, które przyjmują leki przeciwkrzepliwe i retinoidy oraz kobiety w ciąży, gdyż może być on dla nich niebezpieczny. Przeciwwskazaniem są także stany zapalne skóry i skłonności do powstawania bliznowców. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą i poinformować go o wszystkich przyjmowanych lekach oraz przewlekłych chorobach, a on zadecyduje, czy zabieg jest odpowiedni dla nas. 

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE