Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Krioterapia - usuwanie zmian skórnych

Krioterapia - usuwanie zmian skórnych

17-03-2015

Krioterapia w dermatologii stosowana jest do usuwania różnego rodzaju zmian skórnych. Wykorzystuje się do niej ciekły azot lub podtlenek azotu, za pomocą którego są one zamrażane. Prowadzi to do ich całkowitej destrukcji. Możemy usunąć brodawki płaskie, łojotokowe, wirusowe, włókniaki, kurzajki, znamiona, odciski, blizny, zmiany naczyniowe.

Jak wygląda taki zabieg?

Do zmiany skórnej przykładany jest specjalny aplikator, który zamraża i odmraża ją kilkakrotnie. Wartość komórek zamarza, pękają błony biologiczne, a tkanka jest niszczona. Zabieg jest bezpieczny, skuteczny i nie powoduje powikłań. Bezpośrednio po jego wykonaniu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, a także możemy odczuwać ból i pieczenie przez kilka godzin.

Czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu?

Odradza się jego wykonywania w przypadku ostrych infekcji i ogólnego złego stanu zdrowia, kobietom w ciąży. Przeciwwskazaniem są choroby tkanki łącznej, nadwrażliwość na zimno, pokrzywka z zimna, skłonność do blizn przerosłych.

Krioterapia to dobry sposób na usuwanie zmian skórnych. Pamiętajmy, aby dbać o miejsce, które zostało poddane zabiegowi i chronić je przed promieniowaniem UV.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE