Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Kręcone włosy – jak je chronić przed uszkodzeniami?

Kręcone włosy – jak je chronić przed uszkodzeniami?

03-09-2015

Kręcone włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Często są wysokoporowate, łatwo się puszą, łamią i rozdwajają. Reagują również na wilgoć. To wszystko sprawia, że mogą być niesforne i ciężko jest nam je układać. Jak je ochronić przed uszkodzeniami?

Używaj delikatnego szamponu

Szampony z silikonami i innymi substancjami chemicznymi mogą szkodzić naszym włosom, dlatego lepiej jest wybierać te delikatne, zawierające naturalne składniki. Można również spróbować mycia odżywką, która nie u każdego się sprawdzi, jednak u niektórych skutecznie wyeliminuje puszenie się, a jednocześnie oczyści włosy. Pamiętajmy, aby podczas mycia oraz ich wycierania nie ciągnąć ich i nie szarpać. Mokre włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Nie czesz mokrych włosów

Jak już było wspomniane wcześniej, takie włosy są bardziej podatne na łamanie i wypadanie. Do kręconych włosów nie używamy szczotki, tylko grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Czeszemy je jak są suche lub lekko wilgotne.

Unikaj suszenia włosów gorących nawiewem

Gorące powietrze wysusza włosy i prowadzi do ich puszenia się. Najlepiej jest całkowicie unikać suszenia, a jak już musimy, stosować zimny nawiew. W stylizacji kręconych włosów pomoże nam suszarka z dyfuzorem.

Uważaj na słońce

Na kręcone włosy nie wpływa dobrze promieniowanie UV, ponieważ pozbawia je wilgoci i wysusza. Stają się kruche i łamią się ich łuski. Latem należy stosować kosmetyki ochronne i nosić nakrycia głowy.

Kręcone włosy są podatne na uszkodzenia, jednak jeśli będziemy dbać o ich pielęgnację i unikać szkodliwych czynników to z pewnością zachowamy ich dobrą kondycję.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE