Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Kołtuny? Powiedz stop plączącym się włosom!

Kołtuny? Powiedz stop plączącym się włosom!

16-02-2016

Twoje włosy plączą się tak, że nie możesz ich rozczesać bez wyrywania? Zazwyczaj jest to cecha suchych i wysokoporowatych włosów. Ten problem da się rozwiązać, stosując odpowiednią pielęgnację. Dowiedz się, jak dbać o włosy, aby nie tworzyły się na nich trudne do rozplątania kołtuny.

Przede wszystkim obcinaj końcówki

Rozdwojone i puszące się końcówki świadczą o tym, że włosy nie są w najlepszym stanie. Niestety w przypadku ich dużego zniszczenia nie pomogą żadne odżywki i maski. Jednym rozwiązaniem pozostaje obcięcie końcówek. Należy je podcinać regularnie.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja?

W wygładzeniu włosów pomogą nam odżywki zawierające silikony. Duży wybór takich produktów znajdziemy w sklepach kosmetycznych. Jednym z zabiegów, który sprawi, że będzie nam je łatwiej rozczesywać jest olejowanie. Myjąc włosy, na sam koniec używamy chłodnej wody, zamykającej ich łuski. Jeśli mamy problem z ich rozczesywaniem rano, na noc związujmy w luźny kok lub kucyk.

Jak rozczesać kołtun?

A co jeśli kołtun już się zrobił? Nie martw się, jedyny rozwiązaniem nie jest jego wycięcie! Żeby go rozczesać na początek moczymy włosy w letniej wodzie i nakładamy na kilka minut odżywkę. Spłukujemy ją i rozplątujemy kołtun grzebieniem zaczynając od dołu, kierując się ku górze. Po jego rozplątaniu, najlepiej jest przeczesać włosy szczotką wykonaną z naturalnego włosia. W żadnym wypadku nie szarpmy i nie ciągnijmy włosów! W ten sposób bardzo je uszkodzimy.   

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE