Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Kąpiel rozjaśniająca włosy – na czym polega?

Kąpiel rozjaśniająca włosy – na czym polega?

08-02-2016

Chcesz lekko rozjaśnić włosy, jednak zależy ci na tym, aby pozostały w dobrej kondycji? Spróbuj kąpieli rozjaśniającej! Nie szkodzi ona włosom tak jak tradycyjne używanie rozjaśniacza, a pozwala na lekką zmianę ich odcienia.

Na czym polega kąpiel rozjaśniająca?

Podczas zabiegu stosowana jest mieszanka rozjaśniacza, szamponu oraz odżywki. Dzięki temu neutralizowane jest działanie produktu rozjaśniającego, ponieważ stężenie nadtlenku wodoru jest mniejsze. Zabieg jest delikatniejszy i nie wpływa aż tak destrukcyjnie na włosy. Niestety, nie pozwala on osiągnąć tak intensywnego efektu, jak w przypadku tradycyjnego rozjaśniania.  

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Stosuje się go, gdy chcemy rozjaśnić włosy o 1-2 tony lub uzyskać delikatne refleksy, ocieplić wyjściowy odcień. To również sposób na ich rozświetlenie przed stosowaniem jasnych blond farb. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla naturalnych, jak i farbowanych włosów. Jednak jeśli są bardzo zniszczone, lepiej wstrzymać się od jego wykonywania. Mogą wtedy bardzo się przesuszyć, zacząć się łamać, rozdwajać, stracą swoją sprężystość. Gdy wykonujemy go na zdrowych włosach, skutki uboczne nie powinny być bardzo widoczne.

Jak wykonać kąpiel rozjaśniającą samodzielnie?

Rozjaśniacz w połączeniu z utleniaczem o wybranym stężeniu przygotowujemy zgodnie z proporcjami, które zalecane są przez producenta, następnie dodajemy do niego sporą ilość szamponu i odżywki, działających łagodząco i odżywczo na włosy. Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, dodajemy trochę ciepłej wody. Przed jej nałożeniem moczymy włosy, po czym aplikujemy ją w taki sposób, jakbyśmy je myły. Uważamy jednak na skórę głowy, aby nie zniszczyć ich u nasady. W przypadku farbowanych włosów, lepiej zacząć od końcówek, powoli przechodząc ku górze. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że odrosty rozjaśniają się szybciej. Mieszankę pozostawiamy na włosach na około pół godziny, po czym zmywamy ją szamponem i letnią wodą.

Po takiej kąpieli włosy powinny zmienić odcień na jaśniejszy. Niestety, mimo że szkodzi ona tak włosom jak nakładanie rozjaśniacza w tradycyjny sposób, to osłabia je, zwłaszcza gdy wcześniej nie były w idealnej kondycji. Po takim zabiegu zadbajmy szczególnie o ich pielęgnację!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE