Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Jak zapobiec siwieniu włosów?

Jak zapobiec siwieniu włosów?

29-07-2015

Siwe włosy nie są niczym dziwnym – to normalna rzecz, gdy zaczynamy się starzeć. Problem zaczyna się, gdy pojawiają się w młodym wieku. Wiele osób pragnie jak najdłużej zachować naturalny kolor włosów. Czy da się zapobiec siwieniu? Z pewnością można trochę opóźnić ten proces.

Dlaczego zaczynamy siwieć?

Od tego, jak szybko zaczynają pojawiać się siwe włosy zależą nasze predyspozycje genetyczne. Jeśli nasi rodzice mieli ich dużo już w młodym wieku, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dotknie to również nas. Bardzo duży wpływ na siwienie ma stres. Zdarza się nawet, że w wyniku silnych, przykryć przeżyć można osiwieć w jedną noc! Przyczyniają się do ich powstawania również używki, dieta uboga w minerały i witaminy, ciężkie choroby i długotrwałe leczenie farmakologiczne. Siwe włosy są efektem zanikania melanocytów, wytwarzających barwnik – melaninę w mieszku włosowym.

Jak mu zapobiegać?

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, jednak starajmy się budować odporność na niego i nie przejmować się błahymi sprawami. Każdego dnia powinniśmy znaleźć czas na relaks i odpoczynek od zmartwień. Ważna jest również dieta – musi zawierać witaminy, zwłaszcza A, C, E i z grupy B oraz cynk, miedź, magnez, żelazo, siarkę i selen. Starajmy się chronić nasze włosy przed promieniowaniem UV, stosując odpowiednie kosmetyki i nosząc nakrycia głowy. Ważna jest również pielęgnacja, odżywianie i nawilżanie włosów. Możemy również spróbować domowych wcierek np. z czarnej rzepy, nagietka. Dobrze im zrobi także olej kokosowy.

A jeśli siwe włosy już są…

Większość z nas decyduje się wtedy na koloryzację. Owszem, ten zabieg skutecznie ukryje siwe włosy, jednak również osłabia ich kondycję, a trzeba powtarzać go regularnie. Na rynku dostępne są również preparaty odsiwiające, które sprawiają, że wyblakłe włosy stają się prawie niewidoczne.

Pamiętajmy o tym, że zdrowy tryb życia jest kluczem do pięknego wyglądu. Jeśli dbamy o siebie, istnieje duża szansa, że siwe włosy pojawią się późno!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE