Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Magia Salon Fryzjersko-Kosmetyczny - Poznań Stare Miasto

Magia Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

os. Bolesława Śmiałego 16

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Salon Colette - Starowiślna - Kraków Stare Miasto

Salon Colette - Starowiślna

Starowiślna 64

Kraków Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Jak usuwać skórki?

Jak usuwać skórki?

25-02-2015

Doskonały manicure to nie tylko spiłowane na odpowiedni kształt i pomalowane pięknym kolorem paznokcie. To także gładkie skórki wokół nich. Niestety, często są one suche, poszarpane, co sprawia, że nasze dłonie nie wyglądają zbyt estetycznie. Ich usunięcie może wiązać się jednak z uszkodzeniem naskórka, dlatego trzeba robić to niezwykle precyzyjnie i ostrożnie.

Po co są skórki?

Mają one za zadanie chronić macierz paznokcia odpowiadający za jego wzrost. Zapobiega on przed urazami, bakteriami. W przypadku naruszenia macierzy może dojść do zmian w wyglądzie paznokci, które będą nieodwracalne.

Usuwanie skórek za pomocą cążek

Jeżeli usuniemy je nieumiejętnie za pomocą tej metody, to może to skutkować zadziorami, rankami,
a skórki będą odrastać szybciej i będą jeszcze twardsze. Przed ich wycinaniem cążkami, koniecznie musimy je namoczyć w ciepłej wodzie, najlepiej z dodatkiem oliwy z oliwek. Skórki podważamy,
a następnie wycinamy. Cążki powinny być ostre, aby zabieg przebiegł łatwo. Pamiętajmy o zachowaniu wszelkich zasad higieny i sterylizacji cążek!

Manicure biologiczny

Innym, łagodniejszym sposobem na pozbycie się skórek, jest tzw. manicure biologiczny. Na początek robimy kąpiel dłoni, zmiękczamy specjalnym preparatem, po czym delikatnie odsuwamy je przy pomocy drewnianego patyczka. Po wykonaniu tej czynności smarujemy skórki nawilżającym i regenerującym kremem.

Piękne dłonie to zadbane paznokcie i gładka skóra, dlatego warto dbać o skórki na co dzień, regularnie smarować je kremem z dodatkiem witamin A+E.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE