Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nail Heart Makeup - Warszawa Bielany

Nail Heart Makeup

Jana Kochanowskiego 10A lok. 20

Warszawa Bielany

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Jak określić kształt swojej twarzy?

Jak określić kształt swojej twarzy?

10-11-2015

Określenie swojego kształtu twarzy jest bardzo pomocne w doborze odpowiedniej fryzury i makijażu. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy pasuje nam grzywka, długie, czy krótkie cięcie, jak podkreślać kości policzkowe i wiele innych części twarzy. Dowiedz się, jak go rozpoznać.

Przygotuj się

Jeśli chcemy dokładnie sprawdzić, jaki mamy kształt twarzy, to na początek zmyjmy makijaż i zwiążmy do tyłu wszystkie włosy. Stańmy przed lustrem w pomieszczeniu, które jest dobrze oświetlone. Dokładnie przyjrzyjmy się swoim skroniom, policzkom, porównajmy proporcje. Na kształt twarzy ma wpływ szerokie czoło, wystające kości policzkowe, szpiczasty podbródek.

Co wyróżnia twarz owalną?

Twarz owalna jest o 1/3 dłuższa niż szersza. Jej najwyższy punkt czoła znajduje się na środkowej osi twarzy, a najszersze miejsce konturu to kości policzkowe. Twarz zaokrągla się w stronę czoła i podbródka. Uchodzi za idealną, ponieważ pasuje do niej większość makijaży i fryzur.

Jak wygląda twarz trójkątna?

Charakteryzuje się ona szerokim i prostokątnym czołem oraz wysoko osadzonymi kośćmi policzkowymi. Część podbródkowa jest znacznie wydłużona, a sam podbródek często jest spiczasty. Najszerszą częścią twarzy są kości policzkowe. Usta zazwyczaj są szerokie i dość wąskie.

Jakie są cechy twarzy kwadratowej i prostokątnej?

Twarz kwadratowa wyróżnia się szerokim i niskim czołem, wyraźnie zaznaczoną szczęką. Jej linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach. Twarz prostokątna natomiast ma wysokie czoło i jest dłuższa niż szersza. Cechuje ją szeroki, kanciasty podbródek.

Jak wygląda twarz okrągła?

Taka twarz posiada pełne policzki bez zarysowanych kości. Szczęka nie posiada wyraźnych kantów, a podbródek jest zaokrąglony, tak samo jak i nasada włosów. Jej owalny kontur sprawia wrażenie wypełnionego.

Dzięki tym poradom określisz swój kształt twarzy. Będzie ci łatwiej dobrać pasującą fryzurę i makijaż!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE