Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Jak nie niszczyć włosów przy prostowaniu?

Jak nie niszczyć włosów przy prostowaniu?

14-01-2015

Używanie prostownicy bardzo niszczy włosy, a każda kobieta lubi mieć gładką fryzurę, gdzie nie wywija się żaden kosmyk. Należy ją stosować z rozsądkiem, tak aby miała jak najmniej szkodliwy wpływ na nasze włosy.

Przygotowanie do prostowania

Podstawową rzeczą jest dokładne wysuszenie włosów, zanim przystąpimy do ich prostowania (wyjątkiem jest używanie prostownicy przeznaczonej specjalnie do mokrych włosów). W innym przypadku, bardzo je uszkodzimy. Powinniśmy je także dokładnie rozczesać. Przed prostowaniem nie używamy żadnych kosmetyków do stylizacji włosów.

Ochrona termalna

Wysoka temperatura nie sprzyja naszym włosom, dlatego trzeba im zapewnić odpowiednią ochronę. Dostępne są specjalne kosmetyki, które zapobiegają ich niszczeniu pod wpływem ciepła. Są to np. preparaty w sprayu, którymi spryskujemy włosy chwilę przed prostowaniem.

Jak prostować włosy?

To, jak je prostujemy też ma bardzo duże znaczenie. Nie możemy ich szarpać, powinniśmy oddzielać pojedyncze pasma i starannie przejeżdżać po nich prostownicą. Jej zadaniem jest wygładzenie włosów, a nie wyrywanie. Powinniśmy je prostować delikatnie i płynnie. Bardzo ważne jest również dbanie o prostownicę, jej płytki powinny być idealnie czyste.

Pamiętaj o pielęgnacji!

Włosy, które są regularnie poddawane zabiegowi prostowania wymagają szczególnej troski. Nie możemy zapominać o stosowaniu regenerujących odżywek i masek. Od czasu do czasu warto zastosować np. olej arganowy lub kokosowy.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE