Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Jak  nakładać odżywkę do włosów?

Jak nakładać odżywkę do włosów?

01-06-2015

Jeśli chcemy mieć zdrowe, zadbane i lśniące włosy, to koniecznie musimy stosować regularnie odżywkę. Ważne jest również to, jak ją nakładamy. Dowiedz się, jak to wykonywać krok po kroku.

Wybór odżywki

Przede wszystkim musimy dobrać ją do potrzeb naszych włosów. Inna będzie skuteczna dla włosów prostych, inna dla kręconych, a jeszcze inna dla farbowanych. Uniwersalne produkty są zazwyczaj najmniej skuteczne. Jeśli farbujemy włosy, odżywka powinna nam pomóc zachować kolor na dłużej, a jeśli się one puszą, to powinna je wygładzać.

Uważaj na ilość

Nadmiar odżywki może obciążyć włosy i przyczyniać się do ich przetłuszczania. Należy znaleźć dla siebie złoty środek. Niektórzy będą potrzebować więcej tego kosmetyku, inni mniej. Jeśli widzimy, że nasze włosy źle reagują na dużą ilość odżywki, zmniejszmy ją.

Przed nałożeniem odżywki

Odżywkę zazwyczaj nakładamy na wilgotne włosy. Nie powinniśmy jej stosować na bardzo mokre, ponieważ spłynie ona razem z wodą. Zanim zastosujemy odżywkę, konieczne jest delikatne osuszenie włosów ręcznikiem. Dzięki temu lepiej wnikną w nie wszystkie substancje odżywcze.

Dokładne nakładanie

Odżywkę powinno się nakładać bardzo dokładnie, aby wzmocnić całe włosy. Pomoże nam w tym grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Należy nakładać ją od góry, aż po same końcówki, uważając jednak na skórę głowy, aby włosy nie były przetłuszczone. Najważniejsza jest regeneracja zniszczonych końcówek.

Jak wzmocnić działanie odżywki?

Nie zawsze mamy na to czas, ale możemy nałożyć odżywkę na trochę dłużej niż kilka minut. Jeśli chcemy wzmocnić jej działanie, nakładamy foliowy czepek i owijamy go ręcznikiem. Dzięki temu lepiej wnikną w strukturę włosa wszystkie substancje odżywcze. Możemy pozostawić ją raz na jakiś czas nawet na kilka godzin.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE