Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Fizjomed - Swarzędz

Fizjomed

Armii Poznań 31

Swarzędz

Zarezerwuj teraz

Jak leczyć żylaki?

Jak leczyć żylaki?

08-05-2015

Żylaki są to osłabione i odkształcone ścianki żył, które są widoczne przez skórę. Powodują uczucie ciężkości nóg, problemy z bolesną opuchlizną. Wyglądają również niezbyt estetycznie. Ich leczenia należy się podjąć jak najwcześniej, gdy widzimy pierwsze objawy niewydolności żylnej.

Jak one powstają?

Powoduje je niewydolność zastawek żylnych. Cofa się krew, tworzy się zastój żylny i wzrasta ciśnienie w naczynkach. Zbyt mała ilość tlenu i nadmiar toksyn sprawia, że ścianki żył odkształcają się. Najczęściej dziedziczymy skłonność do nich genetycznie. Najlepiej zapobiegać im od razu, poprzez uprawianie aktywności fizycznej, takiej jak pływanie czy rower. Ich objawami jest obrzęk kończyn dolnych, skurcze łydek, opuchlizna oraz pojawianie się rozszerzonych naczynek krwionośnych tzw. „pajączków”.

Leczenie za pomocą światła IPL

Ta nowoczesna technologia znalazła zastosowanie w leczeniu żylaków. Jest ona jednak skuteczna jedynie wtedy, gdy układ głównych żył działa prawidłowo. Skóra jest naświetlana za pomocą odpowiednich parametrów wiązki światła. Po zabiegu widoczny jest obrzęk i zaczerwienienie, jednak te objawy powinny szybko zniknąć. Przez miesiąc musimy unikać opalania. Zabieg jest nieinwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Należy do nich epilepsja, cukrzyca, nowotwory, stosowanie leków fotouczulających, ciąża, choroby skóry.

Leczenie za pomocą skleroterapii

Inną metodą leczenia jest skleroterapia. To bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który pomoże nam zamknąć nawet grube naczynia. Podczas jego trwania, w żyłę podawana jest specjalna substancja obkurczająca naczynie. Powoduje ona włóknienie ścianek. Dzięki skleroterapii pozbędziemy się pajączków, żylaków, żył siateczkowatych, a także niewydolności głównych pni żylnych.

Pamiętajmy o tym, że gdy tylko zobaczymy pierwsze objawy żylaków, należy udać się do specjalisty. Im szybciej zaczniemy leczenie, tym bardziej będzie ono skuteczne.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE