Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Jak dbać o tatuaż?

Jak dbać o tatuaż?

27-04-2015

Tatuaże są w modzie – zarówno te małe i dyskretne, jak i te większe, rzucające się w oczy. Robią je sobie zarówno kobiety i mężczyźni. Pamiętajmy o tym, że jest to coś, co zostaje nam na zawsze. Wraz z upływem czasu może on stać się bledszy i nie będzie wyglądał tak atrakcyjnie jak na początku. Warto o niego dbać, aby tego uniknąć.

Po wyjściu z salonu

Po wykonaniu tatuażu nakładany jest opatrunek jałowy lub bandaż, który chroni przez zanieczyszczeniami i bakteriami oraz wypływem krwi. Można także posmarować go wazeliną i owinąć przezroczystą folią. Opatrunek zdejmujemy dopiero po upływie około pięciu godzin. Po jego usunięciu delikatnie oczyszczamy wytatuowane miejsce, najlepiej samą wodą.

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Przez kilka dni zalecane jest stosowanie specjalnych kosmetyków, które są przeznaczone do pielęgnacji tatuażu. Dzięki nim szybciej zagoją się rany i zmniejszy obrzęk. Pamiętajmy, że gdy czujemy swędzenie, nie możemy się drapać! Może to prowadzić do ubytków w tatuażu.

Z czego zrezygnować?

Dopóki tatuaż się nie zagoi, nie wolno korzystać z solarium, basenu, sauny, brać długich kąpieli w wannie czy w jeziorze. Najlepiej jest przez ten czas nosić luźne ubrania, nie uciskające miejsca, w którym został wykonany tatuaż. Na co najmniej kilka dni powinniśmy odstawić używki, a zwłaszcza alkohol.

Już po zagojeniu również powinniśmy dbać o nasz tatuaż. Smarujmy go regularnie kosmetykami pielęgnacyjnymi do tego przeznaczonymi. Bardzo istotne jest również to, aby chronić go przed słońcem. Na to, czy tatuaż długo utrzyma się w nienaruszonym stanie ma wpływ jakość jego wykonania, dlatego należy wybrać profesjonalne studio. To decyzja na całe życie, dlatego nie warto na tym oszczędzać!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE