Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Flebologia – czym się zajmuje?

Flebologia – czym się zajmuje?

16-10-2015

Flebologia jest nowoczesną dziedziną medycyny, która związana jest z diagnostyką i leczeniem chorób żylnych. Pomaga uporać się z takimi problemami jak żylaki, pajączki, niewydolność naczyniowa, naczyniowe owrzodzenie nóg. Pozwala ona na nieinwazyjne leczenie bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego.

Zabieg skleroterapii

Do zabiegów z zakresu flebologii należy skleroterapia. Podczas jej wykonywania w rozszerzone naczynia wstrzykiwane są substancje powodujące ich zamknięcie i zarośnięcie. Żylaki zostają wchłonięte po czasie mniej więcej kilku tygodni, ale może to potrwać nawet do kilku miesięcy – zależy to od średnicy naczynia. Zabieg jest bezbolesny, skuteczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Nowością jest tzw. skleroterapia pod kontrolą USG. Polega ona na wstrzykiwaniu specjalnej pianki, która ma silniejsze działanie na ściankę naczynia i mocniej ją obkurcza. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużych żył. Technika USG pozwala na wstrzykiwanie preparatu w te, których nie widać gołym okiem i na zamykanie większych żył, mających uszkodzone zastawki, gdy było to widoczne we wcześniejszym badaniu.

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po nim należy przez pół godziny intensywnie spacerować – służy to temu, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu. Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnych pończoch uciskowych. Po skleroterapii mogą pojawić się siniaki, które jednak znikną samoistnie. Przez miesiąc należy unikać eskpozycji na słońce, uprawiania sportów siłowych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania zabiegów z zakresu flebologii?

Należą do nich alergie na stosowane preparaty, nowotwory, duże obrzęki kończyn, które uniemożliwiają terapię uciskową po zabiegu, choroby autoimmunologiczne, zaawansowana miażdżyca, ostra faza zakrzepicy, silne infekcje, a także unieruchomienie kończyn.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE