Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Therapea - Warszawa Ursus

Therapea

Rakietników 30 lok. 2

Warszawa Ursus

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Elektrokoagulacja – na czym polega?

Elektrokoagulacja – na czym polega?

30-06-2015

Zmiany skórne, takie jak brodawki, prosaki czy naczynia krwionośne często stanowią defekt kosmetyczny, którego pragniemy się pozbyć. Dzięki elektrokoagulacji – zabiegowi wykorzystującemu prąd zmienny o dużej częstotliwości, możemy je usunąć.

Jak to działa?

Podczas zabiegu zachodzi proces, w którym następuje termiczne uszkodzenie białek znajdujących się w tkance. Dzieje się tak, dzięki temu, że stosowany jest prąd o dużej częstotliwości. Zmiany skórne są usuwane natychmiastowo, ponieważ wytwarzana jest temperatura, która sięga nawet 200 stopni Celsjusza. Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia wyposażonego w metalowe elektrody różnych wielkości, tak, aby można je było dostosować do każdego rodzaju zmian, ich objętości i lokalizacji.

Przy jakiego typu zmianach się ją stosuje?

Elektrokoagulacja jest zalecana w przypadku brodawek wirusowych i łojotokowych, przy prosakach, kaszakach, włókniakach, przerostach gruczołów łojowych, rozszerzonych naczyniach krwionośnych, naczyniakach gwiaździstych.

Jak wyglądają zmiany po zabiegu?

W miejscu poddanym zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie, siniak, niewielki obrzęk. Czasami występuje niewielkie krwawienie, następnie powstaje strupek, który zagoi się w ciągu kilku dni. Pamiętajmy o tym, aby w żadnym wypadku go nie zdrapywać – może to skutkować pojawieniem się przebarwień skóry!

Czy elektrokoagulacja jest bolesna?

Jeżeli zmiany są małe, możemy odczuwać tylko niewielki dyskomfort w postaci pieczenia czy szczypania. Przy większych stosowane są kremy znieczulające lub zastrzyk, aby uniknąć bólu. Zależy to również od naszej indywidualnej wrażliwości oraz tego, gdzie znajduje się zmiana i jakiej jest wielkości.

Jakie są przeciwwskazania?

Do głównych przeciwwskazań należą zaburzenia krzepnięcia krwi oraz krążenia, cukrzyca, posiadanie wszczepionego rozrusznika serca. Nie można go wykonywać w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Zabieg odradza się osobom mającym wysoką temperaturę, infekcje.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE