Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Czego unikać robiąc makijaż oczu?

Czego unikać robiąc makijaż oczu?

07-04-2016

Makijaż może wiele zmienić w naszym wyglądzie, przede wszystkim otwiera oko, podkreśla jego głębie i czyni nasze spojrzenie wyjątkowym. Niestety, gdy będziemy popełniać błędy, może wręcz zadziałać na naszą niekorzyść. Zobacz, czego unikać w makijażu oczu!

Efekt „smutnej” kreski

Wiele z nas zamiast wyciągnąć kreskę do góry, zaczyna ją rysować na dole zewnętrznego kącika, przez co niemal dotyka dolnej powieki. Kończy się ona niżej niż najwyższy punkt na powiece. Nie zawsze to nam służy, sprawia, że wyglądamy ponuro i smutno. Jeśli chcemy unieść nasze kąciki, musimy oderwać kreskę od linii rzęs trochę szybciej i nie dochodzić do samego kącika.

Posklejane rzęsy

Kolejnym błędem popełnianym w makijażu oczu jest używanie zbyt dużej ilości tuszu do rzęs. Tworzą się na nich wtedy nieestetyczne grudki, przez co efekt jest przerysowany. Żeby tego uniknąć nakładajmy najpierw jedną warstwę, a po odczekaniu chwili drugą – wtedy wyciągniemy rzęsy i będą dłuższe! Uważajmy również, aby nie aplikować zbyt dużej ilości kosmetyku na dolne rzęsy – to postarza!

Źle narysowana kreska na dolnej powiece

Wiele z nas podkreśla linię wodną na czarno, co niestety bardzo pomniejsza oczy. Żeby dobrze wyglądała najlepszym rozwiązaniem jest przyciemnienie dolnej powiekę przy pomocy cienia. Zapobiegnie to również rozmazywaniu się kredki. Pamiętajmy, że jeśli podkreślamy dolną powiekę, to samo należy zrobić z górną!

Nierozcieranie granic cieni

Tego koniecznie należy unikać! Inaczej nasz makijaż będzie przypominał nieestetyczne plamy. Nakładając cienie w różnych kolorach, trzeba rozetrzeć ich granice, aby przejścia były naturalnie. Tylko wtedy będzie wyglądał efektownie! W przeciwnym przypadku lepiej w ogóle z nich zrezygnować.

Brak wyrównywania kolorytu powiek

Często nakładając podkład i korektor pamiętajmy jedynie o zamaskowaniu cieni pod oczami, a kompletnie zapominamy o górnych powiekach. Mogą być one lekko zaczerwienione, przez co twarz będzie wyglądała na zmęczoną. Innym kosmetykiem, który może zastąpić korektor jest baza pod cienie.

Unikaj popełniania tych błędów, a twój makijaż wiele zyska!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE