Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Studio Urody MB - Warszawa Śródmieście

Studio Urody MB

Grzybowska 32

Warszawa Śródmieście

Zarezerwuj teraz

Co powoduje łamanie się włosów?

Co powoduje łamanie się włosów?

17-07-2015

Łamliwe włosy potrafią skutecznie zniszczyć naszą fryzurę. Są słabe, matowe, pozbawione życia. Za ich stan może być winna nieodpowiednia pielęgnacja. Zobacz, co może powodować ich łamliwość!

Szarpanie włosów przy rozczesywaniu

Przede wszystkim nie powinno się czesać mokrych włosów, ponieważ są one o wiele bardziej podatne na uszkodzenia. Do tej czynności należy się zabrać, gdy już trochę podeschną. Czeszmy je delikatnie, nie szarpmy, przytrzymujmy ręką, aby ich nie wyrywać. Używajmy odżywek ułatwiających rozczesywanie. Stosujmy szczotki z naturalnego włosia i grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.

Ciągłe suszenie i prostowanie

Stylizacja włosów przy użyciu wysokiej temperatury jest bardzo szkodliwa i powoduje ich łamliwość. Starajmy się jak najrzadziej korzystać z urządzeń, takich jak prostownica czy lokówka, a suszyć włosy tylko zimnym nawiewem. Jeżeli już chcemy za ich pomocą ułożyć włosy, stosujmy kosmetyki zabezpieczające włosy przed ciepłem. Używajmy dobrej jakości urządzeń, które nie szarpią włosów i mają m.in. funkcję jonizacji i regulacji temperatury.

Stosowanie nieodpowiednich szamponów

Szampon powinien być dostosowany przede wszystkim do rodzaju włosów oraz ich potrzeb. Dlatego, jeśli myjemy je często czy codziennie, to stosujmy preparaty nie zawierające szkodliwych detergentów. Mogą to być nawet szampony dla dzieci. Ważne jest również to, aby systematycznie nakładać odżywkę.

Zbyt częste farbowanie włosów

Ciężko jest całkowicie zrezygnować z koloryzacji włosów. Powinniśmy jednak rozważyć to, aby stosować ją rzadziej. Farby zawierają szkodliwe substancje chemiczne m.in. amoniak, które sprzyjają łamaniu włosów i ich przesuszaniu. Nie nakładajmy jej częściej, niż co dwa miesiące. Wybierajmy również produkty z wyższej półki lub spróbujmy naturalnej koloryzacji za pomocą henny.

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE