Aplikacja lavito
4,5/5

Popularne salony:

Centrum Urody Aleja Piękna - Warszawa Żoliborz

Centrum Urody Aleja Piękna

Wojska Polskiego 41 lok. 108/109

Warszawa Żoliborz

Zarezerwuj teraz

Kobieciarnia - Poznań Stare Miasto

Kobieciarnia

oś. Jana III Sobieskiego 3 L

Poznań Stare Miasto

Zarezerwuj teraz

Nail Heart Makeup - Warszawa Bielany

Nail Heart Makeup

Jana Kochanowskiego 10A lok. 20

Warszawa Bielany

Zarezerwuj teraz

Beauty Spot Salon Urody - Poznań Nowe Miasto

Beauty Spot Salon Urody

Katowicka 77B

Poznań Nowe Miasto

Zarezerwuj teraz

Błędy popełniane przy nakładaniu podkładu

Błędy popełniane przy nakładaniu podkładu

25-03-2016

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez kosmetyku, jakim jest podkład. Pozwala on uzyskać efekt idealnej cery, wyrównuje jej koloryt i maskuje niedoskonałości. Niestety, nieprawidłowo nałożony wręcz odejmuje nam urody… Zobacz, jakie są najczęściej popełniane błędy w jego aplikacji!

Zbyt matujący podkład

Wiele z nas ma obsesje na punkcie świecenia się cery i stosujemy silnie matujące kosmetyki, aby temu zapobiec. Niestety sprawiają one, że nasza twarz wygląda płasko i brakuje jej naturalnego blasku. Jeśli chcemy, aby prezentowała się zdrowo i świeżo, używajmy lekko matujących podkładów, które jednocześnie wyrównują kolor skóry i nawilżają. Całość wykańczajmy odrobiną sypkiego pudru, jednak uważajmy, aby nie nałożyć go za dużo.

Źle dobrany odcień

To chyba najczęściej popełniany przez kobiety błąd. Chcąc wyglądać na bardziej opalone, używamy podkładu w ciemniejszym kolorze niż jest nasza cera. Sprawia to, że wyglądamy koszmarnie! Nasza twarz odznacza się od szyi i dekoltu. To samo tyczy się stosowania zbyt jasnego kosmetyku. Podkład powinien być jak najbardziej zbliżony do naszej naturalnej karnacji. Zwracajmy uwagę również na to, że tego typu kosmetyki utleniają się i delikatnie ciemnieją w ciągu dnia, po upływie kilku godzin.

Źle roztarty podkład

Rano często się spieszymy, ale nie może to być wymówką dla źle roztartego kosmetyku! Nie ma nic gorszego niż kontur podkładu, który odznacza się tuż przy żuchwie. Musimy lekko rozetrzeć go w kierunku szyi. Kolejnym problemem jest jego gromadzący się nadmiar, który zbiera się w załamaniach skóry. Z tego względu warto poświęcić więcej czasu na to, aby dobrze go rozetrzeć. Nie nabierajmy od razu jego dużej ilości, a stopniowo go dokładajmy, jeśli efekt krycia nie jest jeszcze dla nas wystarczający.

Używasz przeterminowanego kosmetyku

Często zdarza się tak, że zamiast kupić jeden, dobrze dobrany podkład, mamy ich kilka. Rozpoczynamy każdy z nich, później zostając przy jednym. Kiedy nam się skończy, zaczynamy używać tych pozostałych nie zwracając uwagi na to, że ich data ważności już minęła! Taki podkład nie tylko nie będzie dobrze wyglądał, ale również może zaszkodzić naszej skórze.

Przyznajcie się, które błędy zdarza się wam popełniać? Najwyższy czas je wyeliminować!

Zobacz także

DO GÓRY
Serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka plików cookie. OK
Spinner
Ładuję...
POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
UMAWIAJ SIĘ SZYBKO I WYGODNIE